Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soupeř byl silnější, uznal Ital Zoff

2 2000
R o t t e r d a m - "Francouzi byli dnes silnější," uznal po prohře ve finále EURO trenér francouzských fotbalistů Dino Zoff, jehož tým dělilo od úspěchu zhruba třicet vteřin. "Inkasovat v 93. minutě je opravdu trpké. Měli jsme tolik příležitostí dát gól a pojistit vítězství! Nelze říci, že bychom nebojovali, ale nakonec se radoval soupeř. Takový je už sport, je třeba počítat s porážkou i v situaci, kdy je vítězství na dosah," pokračoval kouč.

"Všichni si mysleli, že jsme mrtví," mluvil za stranu vítězů útočník Thierry Henry. "Ale pro francouzský tým není nikdy konec, ať zbývá třicet sekund, nebo třeba jen jedna. Prokázali jsme velkou morální sílu," zhodnotil kolektivního ducha v reprezentaci. "Co dál? V pondělí se rozdělíme o svůj úspěch s fanoušky v Paříži, a následovat bude odpočinek," nastínil další  program.

Henry politoval i své spoluhráče z Juventusu. "Dnes jsme vyhráli, ale trochu trpkosti za své spoluhráče z italské ligy jsem cítil. Alespoň jsem jim potřásl rukou a zmínil se o tom, jakou měli smůlu. Jednou to můžu být já, kdo bude stát na špatné straně."

"Je to krása a přišla opět po dvou letech. Je to skvělý začátek francouzského  předsednictví v Evropské unii," nedokázal se ani na chvíli oprostit od politiky   francouzský premiér Lionel Jospin. 

I trenér Francie Roger Lemerre přidal k oslavné ódě na svůj tým kompliment pro soupeře.  "Byl to jeden z těch zápasů, kvůli kterým stálo za to letošní mistrovství sledovat. Jsme přirozeně velice šťastní. Bylo to vítězství silné vůle mého mužstva. Hráli jsme do poslední sekundy s plným nasazením, a když už i poslední naděje se proměnila v beznaděj, přišel zázrak. A my jsme se o něj velmi přičinili.  Teď mi dovolte, abych si vychutnal to štěstí dříve, než budu analyzovat hru," dodal.

Didier Deschamps už mistrovský pocit jendou zažil, přesto podlehl patosu chvíle. "Je to opravdu zvláštní a zároveň skvělý pocit, mít dva velké tituly za sebou. To je historický moment."

"Tohle mužstvo je fantastické," rozplýval se brankář  Fabien Barthez. "Nikdy se nevzdáváme; pořád máme svoji naději. Jsem opravdu pyšný, že můži být součást tohoto týmu. Po zápase jsem řekl Davidovi Trezeguetovi, ty jseš vždycky na správném místě. Jen co jsem viděl míč na jeho noze, už jsem věděl, že je to hotové."

"Jsem okouzlen výkony Sylviana Wiltorda a Davida Trezegueta. Jejich zásluhou nabrala hra nové obrátky," nešetřil chválou Youri Djorkaeff na adresu dvou hráčů, kteří se sice na trávník dostali až v průběhu utkání, ale finále rozhodli.

Italům by bývalo stačilo k vítězství málo. "Ještě dvacet vteřin před koncem jsme byli šampióny, teď už jimi nejsme a ani nebudeme. Dvacet vteřin před koncem jsme hráli ve skvělé formě. Po vyrovnání měli Francouzi více energie a vyhráli," uzavřel Stefano Fiore.

Rozhodující okamžik EURO 2000, Trezeguet střílí do italské sítě zlatý gól

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze