Sokolov je bez výhry poslední

5 2006
Sokolov - Bezradnost sokolovských fotbalových útočníků ve druhé lize pokračuje. Tentokrát žalostná koncovka Baníku stála domácí porážku 0:1 v 5. kole od HFK Olomouc a tým se propadl na poslední místo v tabulce. "Od první minuty jsme šli za vítězstvím. Nemáme ale klid v koncovce," posteskl si sokolovský kouč Martin Pulpit.

"To je jediné, co mohu hráčům po utkání s Olomoucí vytknout," řekl Pulpit.

Útočné pokusy hráčů Baníku končí společně s hranicí pokutového území. Dál už je pustina.

A pokud se přes hranici velkého vápna dostanou, zakončují složitě. A nakloněno jim není ani štěstí. V 37. minutě to potvrdil ranou do břevna Mlika. Stejnému hráči chybělo pár centimetrů i o 11 minut později.

Šance si ale vytvářeli i hosté. Vidět byl hlavně Kropáček se Spáčilem. Ve 68. minutě jejich spolupráci zakončil brankou Kropáček. Ze dvou metrů se nemýlil.

Jeho trefa na vítězství Olomouce stačila. "Nepředvedli jsme takový výkon, jako doma se Sigmou, hlavně závěr jsme mohli zvládnout daleko lépe," postěžoval si olomoucký trenér Leoš Kalvoda.

Jedna změna byla oproti předchozím zápasům přeci jen patrná. Standardní situace Sokolova vypadaly o hodně lépe. Domácí v nich byli dosti nebezpeční. "Párkrát jsme měli velké štěstí," řekl Kalvoda.

"Měli jsme z nich ale dát gól," prohlásil Pulpit. "Šancí jsme si na něj vytvořili hodně. Měli jsme k němu hodně blízko."