Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Prioritou je posílit tým o kvalitního útočníka, plánují v Sokolově

Trenér sokolovských fotbalistů Aleš Jindra | foto: Václav Šlauf, MAFRA

2 2014
Sedmé místo se budou snažit v jarní části sezony vylepšit fotbalisté Sokolova. Teď ještě užívají dny volna, ale už 13. ledna se budou trenérovi Aleši Jindrovi hlásit na startu zimní přípravy. Kouč se těší i na nové tváře, které chce vidět v akci. Posilu shání především do útoku, kde Baník tlačí bota nejvíc.

Týdny volna rychle utekly, fotbalisté Sokolova už vyhlížejí začátek zimní přípravy. Té tvrdé. Dva týdny v prosinci se spíš jen udržovali v kondici. "Nehýbat se tak dlouho, to by bylo znát," říká s úsměvem kouč Baníku Aleš Jindra.

Pod vánoční stromeček si přál hlavně zdraví pro sebe a rodinu. Od vedení klubu by rád dostal toužené posily. A konečně: střelce. "Na podzim jsme dali šestnáct branek, tedy žalostně málo," vypočítává. Nějaké tipy už klubu předal, některé hráče má předjednané. "Ale jména neřeknu, prvně je musí slyšet samotní hráči," prosí Jindra o trpělivost.

Jak trávní fotbalový trenér zimní dovolenou?
Letos je pauza delší, přípravu začínáme až 13. ledna. Byl jsem s rodinou na horách, byli jsme lyžovat. Pokud jsem po podzimu říkal, že moc dovolené neužiju, tak jsem kecal.

Co jste si přál a co jste dostal pod stromeček?
Už jsem ve věku, kdy si přejeme hlavně zdraví. Přál jsem si tedy zdraví nejen pro sebe, ale pro celou rodinu. Není to žádné klišé, ale skutečně to platí. Pokud člověk má zdravotní problémy, znepříjemňuje mu to život. A samozřejmě to ovlivňuje i jeho práci.

Hmotné přání jste neměl?
Nějaké dárky jsme si samozřejmě dali, ale skutečně největším přáním je zdraví. A dárkem pro nás byl výlet do Rakouska na hory.

Za sebou máte dva týdny přípravy, jaký byl záměr?
Nešlo o nějaký dril, kdy bychom nabírali sílu. Šlo především o hry mimo fotbal, takže hlavně florbal. Byli jsme ve Skalné v hale. Zahráli jsme si hokej. Bylo to pestré. Skončit hned po lize, ztratili bychom určité návyky. Takhle se kluci udrželi v pohybu. Mít volno měsíc a půl, to by asi nešlo. Spíš taková smíšená činnost, florbal a hokej s fanoušky.

Ostrá příprava začne tedy za necelé dva týdny, 13. ledna?
Přesně tak. Je to start zimní přípravy. Nepůjde o nic volnějšího, bude to tvrdá práce. Všechno vyvrcholí soustředěním v Mariánských Lázních. Zaměříme se na nácvik, souhru celého týmu. Přijde velké množství hráčů, minimálně na zkoušku.

Které posty chcete posílit?
Hledáme ofenzivní hráče, útočníka. Hledáme náhradu za Víťu Vrtělku do středu pole. Navíc se do přípravy zapojí pět našich dorostenců.

Většinu nových hráčů budete mít k ruce hned od začátku přípravy, nebo až později?
Počítám, že ti naši odchovanci a dorostenci se zapojí hned od začátku. Část hráčů z ligových klubů by se měla připojit v průběhu prvního týdne přípravy. Kluby zahajují v lednu přípravu a v hráčích si dělají jistou inventuru. Zjistí, kdo je jak na tom a kolik hráčů mají k dispozici. Hned po deseti dnech nastává první selekce. My už některé hráče máme předjednané.

S některými už jste domluveni?
Ano, někteří hráči jsou domluveni. Ale ti hráči nastoupí zimní přípravu 3. nebo 4. ledna ve svém mužstvu a pak by se měli přesunout k nám. Poměr těch, co budou hned na prvním tréninku a těch, kteří se zapojí později, bude vyrovnaný.

Můžete už být konkrétní?
Zatím žádná jména říkat nebudu, nepřišlo by mi to korektní vůči hráčům, které máme momentálně v kádru. Není dobré, aby se to dozvěděli z medií. Nikdy to nedělám a dělat nebudu. Proto prosím o trpělivost. Toho 13. ledna se to dozví hráči a posléze i média. Navíc dokud ti hráči s námi nebudou, není nic jistého. Pak bych byl za hlupáka, říct jména.

Na který post především potřebujete posilu a tlačíte na vedení?
Každý trenér chce mít ty nejlepší hráče, tak to prostě je. Na druhou stranu i klub chce hrát co nejlépe. Tak trochu to někdy je boj mezi vedením klubu a trenérem, které hráče si prosadí. Samozřejmě trochu přeháním, ale kvalita mužstva je daná kvalitou hráčského materiálu. Prioritou je přivést kvalitního útočníka, už jen kvůli špatné střelecké bilanci z podzimu.

Ta vás trápí nejvíc?
Dali jsme šestnáct gólů, to je strašně málo. Útočníci z nich dali jen čtyři branky. Potřebujeme přivést náhradu za Milana Jurdíka. Hráče lepšího, nebo v lepší formě.

Už máte jasno, kdo by tím touženým střelcem měl být?
Řeknu to jednoduše: pro mě by bylo nejideálnější, kdyby to začal plnit Rosťa Šamánek. Je to náš hráč, který nás stál nemalé prostředky. Nastínil své možnosti, dal na podzim tři důležité góly. Potenciál má, ale jeden útočník nestačí. Máme předjednaného mladého útočníka z Boleslavi a dva hráče, kteří už působili ve druhé lize. Samozřejmě co největší kvalitu.

A pak do středu zálohy?
Rozhodně, náhradu za Vrtělku. Hráče, který bude kreativní, ale i vyvážený. Musí umět dopředu, ale i dobře bránit. Být silný na míči. Úloha to není vůbec jednoduchá, navíc se musíme vejít do finančních možností, které Sokolov má.

Odešel i Holub, o něj jste zájem dál neměli?
Tonda Holub se vrátil na Kladno, je to zajímavé i pro něj. My jsme o jeho setrvání neměli zájem.

Může odejít ještě někdo?
Myslím si, že tohle je konečný stav. Aktuálně není poptávka po našich hráčích. Nemám signály, že by hráči chtěli někam odcházet. Krom těch co odešli, hráči prokázali svou kvalitu a chci, aby zůstali v kádru. Spíš může hrát roli zdravotní stav, třeba u Lukáše Hrubého nebo Franty Dřížďala. Ale nepočítám s tím, že by někdo další odešel.

Autor:


Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. Slezský FC Opava 11 6 4 1 30:16 22
2. Dynamo České Budějovice 11 6 4 1 21:7 22
3. FK Pardubice 11 7 0 4 16:8 21
4. Fotbal Třinec 11 6 2 3 16:10 20
5. FK Olympia Praha 10 5 4 1 16:11 19
6. 1.SC Znojmo 11 5 3 3 14:16 18
7. 1. FK Příbram 11 5 2 4 15:12 17
8. FC Hradec Králové 10 4 4 2 14:12 16
9. FC Sellier & Bellot Vlašim 11 5 1 5 17:17 16
10. FK Viktoria Žižkov 11 3 4 4 18:18 13
11. FC MAS Táborsko 11 3 4 4 15:17 13
12. Baník Sokolov 11 3 2 6 13:17 11
13. FK Ústí nad Labem 11 2 2 7 12:22 8
14. Frýdek - Místek 11 1 4 6 7:15 7
15. FC Vítkovice 11 1 4 6 8:26 7
16. FK Varnsdorf 11 0 6 5 11:19 6

Najdete na iDNES.czmobilní verze