Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Smuteční oznámení zesnulého brankáře Enkeho zdobí Havlův citát

Fanoušci vzpomínají na brankáře Roberta Enkeho - Pieta před stadionem Hannoveru. Robert Enke už za něj nikdy chytat nebude, v úterý večer si vzal život. Fanoušci ještě ten den před stadionem zapálili svíčky. | foto: AP

13 2009
Z parte brankáře německé fotbalové reprezentace Roberta Enkeho, který v úterý spáchal sebevraždu, promlouvají slova bývalého českého prezidenta Václava Havla.

"Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne," uvádí se na parte.

Citát si pro smuteční oznámení zvolila gólmanova manželka.

Pod výrokem z Havlovy knihy Dálkový výslech ještě vdova připojila vlastní rozloučení: "Na věčnou lásku - Teresa, Leila a Tvůj malý anděl".

Anděl představuje jejich dceru Laru, která zemřela v roce 2006 ve dvou letech na vrozenou srdeční vadu. Leila je jméno dcery, kterou Enkeovi adoptovali letos v květnu.

Enke spáchal sebevraždu skokem pod vlak. Ukázalo se, že nejméně šest let trpěl depresemi. Podle lékařů a manželky Teresy se nedokázal vyrovnat s Lařinou smrtí. O potížích se navíc bál mluvit ze strachu, aby se ženou nepřišli o osmiměsíční Leilu.

V neděli bude brankář pohřben v Empede nedaleko Hannoveru, obřadu se zúčastní kompletní německá reprezentace.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze