Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šmicra píchlo v noze. Odjel na vyšetření

23 2006
Seefeld - Vladimír Šmicer odjel ze soustředění v Seefeldu s lékařem výpravy Jiřím Fouskem na speciální vyšetření do nemocnice v Innsbrucku. Při nácviku střelby při dopoledním tréninku se mu ozvaly poraněné podkolenní šlachy v pravé noze, s kterými má problémy již od února.

"V noze ho prý při nácviku střelby píchlo," řekl novinářům mluvčí týmu Lukáš Tuček.

Fousek se připojil k týmu ještě během odpolední přípravy, ovšem po příjezdu bylo z jeho výrazu patrné, že neveze dobré zprávy. "Vyšetření ukázalo, že má hematom ve svalu. Ani ho to příliš nebolí, ale je to komplikace předchozí léčby," řekl reprezentační lékař.

Šmicrovi nasadí znovu podpůrnou léčbu. "Laser, drenáže, speciální bandáže, vyzkoušíme všechno možné. Ale na trávníku ho do konce soustředění neuvidíte," řekl novinářům s tím, že další prognózy bude možné oznámit až za týden.

Fousek současně odhadl, že Šmicer podle všeho už nestačí naskočit ani do jediného přípravného utkání před turnajem. "To se zdá být nereálné," míní doktor.

Trenér Karel Brückner se po tréninku chmuřil, zpráva o důležitém hráči mu udělala starosti. "Počítali jsme s tím, že se to může stát a náhradu máme připravenu. Ovšem každý ví, jak je Vláďa pro naši hru důležitý," prohlásil kouč.

Nechtěl zatím spekulovat, kdy padne definitivní rozhodnutí, zda Šmicer poletí do Německa, nebo zůstane doma. "Máme čas do 11. června, ale určitě to rozhodneme ještě před odjezdem na turnaj," uvedl Brückner.

V případě zranění může trenér udělat dodatečnou změnu v nominaci ještě 24 hodin před prvním zápasem týmu na šampionátu. Ten sehrají Češi 12. června proti USA. Do dějiště mužstvo cestuje 7. června, na vyléčení tak má Šmicer už pouhé dva týdny.

Účastník ME 1996, 2000 a 2004 má s podkolenní šlachou na pravé noze problémy už od února a od té doby nehrál ani jeden zápas. I v trénincích se zatím věnoval jen speciálním cvikům a dnes poprvé zkusil společnou přípravu s mužstvem. Brückner už dříve jako náhradníka jmenoval Libora Sionka a čerstvá posila Glasgow Rangers se ve středu v Seefeldu podle plánu připojí k týmu.

Vladimír Šmicer na lavičce při úterním dopoledním tréninku v Seefeldu.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze