Šmicer zářil, spoluhráč Berger se zranil

19 2000
L i v e r o p o o l - Z favoritů pouze Arsenal klopýtl v úvodním kola anglické fotbalové ligy, po prohře na hřišti Sunderlandu. Liverpoolu zařídil tři body jedinou brankou zápasu proti Bradfordu Emile Heskey. V základní sestavě nastoupil český útočník Vladimír Šmicer, omluvený ze středečního reprezentačního zápasu proti Slovinsku. Loňský náhradník patřil k nejlepším mužům na hřišti, z levé strany vyrážel k útokům, hojně přihrával a jeho volej na poslední chvíli zneškodnil hostující brankář Clarke. Šmicer dohrál zápas na hrotu osamocen, protože střídající Patrik Berger se deset minut před koncem zranil.

Leeds zachránily dva Smithovy góly - první hlavičkou po centru Michaela Bridgese a druhý doklepnutím míče, vyraženého brankářem Paulem Gerrardem. Pro vítěze je výhra o to cennější, že nastoupili bez čtyř zraněných hráčů základní sestavy, včetně australského střelce Harryho Kewella.

V dresu Chelsea na sebe vzal zodpovědnost Hasselbaink a za stavu 0:0 proměnil penaltu, nařízenou poté, co jej fauloval gólman Shaka Hislop. Pak sice vyrovnal Ital Paolo di Canio, ale po změně stran přišla velká chvíle jeho krajana Gianfranka Zoly. Ten skvělou trefou z přímého kopu přivedl Londýňany opět do vedení. Poté přidal své dvě trefy Stanič, zvláště bomba ze 78. minuty byla výstavní.

Francouzský útočník Arsenalu Patrick Vieira byl v závěru  zápasu vyloučen za napadení protihráče Darrena Williamse, ale trenér Arsene Wenger se ho zastal a osočil se na rozhodčího Steva Dunna, že připustil surovou hru sunderlandských obránců. Gunners byli v tlaku, Thierry Henry spálil vyloženou šanci, ale z gólu se nakonec radoval soupeř. Navíc ho vstřelil bývalý hráč Arsenalu Niall Quinn.

Zde najdete výsledky anglické ligy

Fotbalový reprezentační útočník Patrik Berger se při utkání prvního kola anglické ligy zranil a v dresu Liverpoolu nedohrál.