Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šmicer z Emirátů on-line: Můj konec ve Slavii nemá s Jarolímem nic společného

Vladimír Šmicer na tréninku reprezentace ve Spojených arabských emirátech | foto: Miloslav Novák, iDNES.cz

15 2009
Al Ain (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Vladimír Šmicer se v budoucnu možná stane fotbalovým trenérem. "Zkusím si udělat trenérskou jedničku a uvidíme, jak mi to půjde," přiznal čtenářům v on-line rozhovoru iDNES.cz.

Šestatřicetiletý Šmicer před týdnem skončil aktivní kariéru hráče, druhý den se stal manažerem národního mužstva a teď má premiéru v mezistátním zápase.

A právě pár hodin před výkopem zápasu proti domácím Spojeným arabským emirátům odpovídal z hotelu v Al Ainu čtenářům iDNES.cz.

on-line rozhovor s vladimírem šmicerem

Odpovědi manažera fotbalové reprezentace přímo z Emirátů najdete ZDE

O čem také mluvil?

O skončení kariéry
"Určitě by bylo jednodušší skončit v létě. Ale fotbal miluju a chtěl jsem to ještě zkusit. Nelituju toho.

Ale už jsem opravdu cítil, že už nemůžu být takový tahoun a opora. A abych hrál deset patnáct minut, z toho už nemám radost. Navíc opravdu ty zdravotní problémy jsou u mě jednoznačný. A taky mě mrzí, že můj odchod se spojuje s Karlem Jarolímem. S ním to nemá nic společného. To, že mě vystřídal v poločase, mě naštvalo. Ale kvůli tomu bych kariéru nekončil."

O Patriku Bergrovi
"Hned po tom zápase s Plzní jsme spolu mluvili, dokonce jsem ho vytáhl na jedno pivo. On věděl, že můj zdravotní stav není ideální, věděl, že nejpozději na podzim bych stejně dohrál."

O tom, jestli se stane trenérem reprezentace
"Momentálně jsem rád, že můžu být aspoň u reprezentace ve funkci manažera. Do budoucna bych si rád udělal trenérskou jedničku a zkusil si trénování. Ale nejdřív musím získat zkušenosti."

O Slavii
"Opravdu nevím, jak tato sezona dopadne. Zatím je to pro všechny slávisty velké zklamání. Stále titul není ztracený. Přes všechno, co se momentálně děje, věřím, že Slavia se do popředí tabulky probojuje.  Po dvou letech úspěchů přišel slabší půlrok. Letní změny se neukázaly jako dobré. Dá se říct, že neustále hledáme ideální složení mužstva."

O odchodu Ericha Brabce
"To je pro mě největší záhada. Rád bych věděl, proč odešel. Slyšel jsem, že prodal nějaké zápasy, ale podle mě je to ta největší blbost."Najdete na iDNES.czmobilní verze