Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šmicer svůj boj vzdal, na MS letí Sionko

1 2006
Praha - Zraněný záložník Vladimír Šmicer po dohodě s lékaři nepojede s fotbalovou reprezentací na mistrovství světa. Svalové zranění se zlepšuje jen pomalu a fotbalista by týmu nemohl pomoci. Soupiska pro šampionát se změnila, místo Šmicra na ni byl dopsán Libor Sionko. Do společně přípravy kouč Karel Brückner povolal ještě sparťana Tomáše Sivoka.

Nešťastného Vladimíra Šmicra se můžete zeptat i vy, v pátek od 10 hodiny bude odpovídat v on-line rozhovoru iDNES.

Otázky pro Vladimíra Šmicra pokládejte zde

"Dopoledne jsem si sedl s doktory a došli jsme k tomuto rozhodnutí," řekl třiatřicetiletý Šmicer. "Nemohl jsem dál nechávat v napětí trenéra, spoluhráče ani sebe. Do prvního zápasu zbývá deset dní, a já ani pořádně nemůžu trénovat."

Při obědě své rozhodnutí oznámil spoluhráčům. Byl to hodně emotivní okamžik.

"I nějaká ta slza mi ukápla," svěřil se zklamaný fotbalista. Snad nikdy s fotbalem nezažil smutnější okamžik. "Hrozně mi bylo po vyřazení s Řeckem na mistrovství Evropy, ale že bych kvůli fotbalu před někým brečel, to se mi ještě nestalo."

Šmicrovo rozhodnutí znamená, že na šampionát každopádně cestuje Libor Sionko, který se s národním týmem připravuje už týden.

Do závěrečné přípravy kouč Karel Brückner přibral Tomáše Sivoka a dál bude pokračovat se čtyřiadvaceti hráči.

Sivok však svou roli zná a bere ji: "Trenér mi řekl, že Libor Sionko je v kádru a já budu čtyřiadvacátým hráčem. Pokud se někdo další nezraní, tak na mistrovství hrát nebudu."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze