Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šmicer se s Haškem domluvil a stal se manažerem reprezentace

Eden - slavnostní otevření, Vladimír Šmicer | foto: Michal ŠulaMF DNES

10 2009
Vladimír Šmicer dlouho bez angažmá nezůstal. Jen pár hodin poté, co ukončil profesionální fotbalovou kariéru, se stal manažerem české reprezentace.

V pátek s národním mužstvem odletí na turnaj do Spojených arabských emirátů. "Funkce se ujme okamžitě," poznamenal reprezentační mluvčí Petr Svěcený.

Turnaj ve městě Al Ain je první akcí nového kouče Michala Bílka.

"Jestli svou práci u národního týmu myslím vážně, měl bych být u zrodu nového mužstva," prohlásil Šmicer, když oznámil konec aktivní hráčské kariéry.

Když se v červnu stal svazovým předsedou Ivan Hašek, poté nabídl tenkrát zraněnému Šmicerovi místo u národního týmu.

Šestatřicetiletý záložník se však ještě chtěl pokusit o návrat na hřiště, což se mu během podzimu podařilo. Po pondělním ligovém zápase s Plzní však oznámil konec.

"Už to nejde, tělo je proti. Nechci trápit sebe ani spoluhráče. Nemá to smysl. Už jsem to chtěl ukončit dřív, po derby se Spartou, ale řekl jsem si, že se kousnu. Ale nedávno operované koleno pořád cítím, nemůžu se pořádně připravovat, v tréninku mám úlevy. V zápase pak nemůžu hrát na sto procent, nemůžu vystřelit," vysvětlil.

Pak bylo jen otázkou času, kdy se stane manažerem národního týmu. "Jestli ta nabídka od Ivana pořád platí, tak se domluvíme rychle," říkal Šmicer.

I možnost pracovat u reprezentace přispěla ke konci jeho aktivní kariéry. "Musel jsem si uvědomit priority a hnout se z místa."

Jeho příchod k národnímu týmu není jedinou novinkou, technickým ředitelem se stal Dušan Fitzel, který naposled trénoval Maltu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze