Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeňská sprcha přišla moc brzy, lituje slovinský tisk zmařené šance

ZPRACOVÁNÍ. Plzeňský obránce či záložník František Rajtoral zpracovává míč a za chvíli už s ním bude pelášit na polovinu Mariboru. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

29 2013
Snaha Mariboru byla marná, Viktoria byla lepší, kvalitnější a hlavně efektivnější. V tomto duchu se nesou komentáře slovinského tisku po zápase, v němž si plzeňští fotbalisté zajistili účast v Lize mistrů.

"Maribor snil o účasti v Champions League. Probudil se ale do šedé reality a naplnění snu se opět odkládá," píše komentátor lublaňského listu Delo a dodává, že český mistr má to, co chybí Mariboru - konkrétní hru a v zásobě vždy nějaký tah navíc.

Podle něho se sen začal rozplývat už po 150 vteřinách hry, když se trefil Tecl. "Předtím se ale ukázala genialita osmatřicetileté legendy hostí Horvátha - ten svou přihrávkou Rajtoralovi předvedl, proč si jej Plzeň hýčká," píše autor.

Fotogalerie

Mariborský deník Večer pod titulkem "Studená sprcha brzy rozehnala sny" uvádí, že Maribor v duelech s Plzní dostal většinu gólů podle stejného receptu - doplácel na křídelní hru hostí.

"Pavel Vrba umí ze svého týmu dostat to nejlepší. Viktoria na každém kroku dokazuje, že jde o poctivé a pracovité mužstvo. Klub si piplá svoje talenty, nepouští je příliš brzy a netouží po zahraničních posilách. Jak je vidět, může to stačit i na vstupenku do Ligy mistrů. Je to recept, který by měli vzít v potaz i v mariborském klubu," dodává komentátor a přitom neskrývá zklamání, že na zápasy v milionářské soutěži budou chodit diváci v Plzni a ne v Mariboru.

Rovněž podle lublaňského listu Dnevnik přišla studená sprcha z kopačky Tecla příliš brzy. "Maribor se pak snažil udávat tempo, útočil, hosty přestřílel 14:10, ale buď byla na místě pozorná obrana Plzně, nebo měl brankář Kozáčik předlouhé ruce," píše autor a přirovnává tým Viktorie k irskému zpěvákovi Johnnymu Loganovi, který dvakrát ovládl píseň Eurovize a sklízí úspěchy i na prahu šedesátky.

"Plzeňští dvakrát, v roce 2011 a letos, uspěli v kvalifikaci o Ligu mistrů a pokaždé v ní šestkrát zvítězili. Jejich hlavní zbraní je křídelní hra s centry před bránu. Je to jednoduché, ale účelné, přitom si často vyměňují míč na malém prostoru někde stranou. Také Johnny Logan dříve nezpíval nic jiného než balady, a vítězil," povzdechl si komentátor.

Reakce plzeňských fotbalistů po postupu do Ligy mistrů:Najdete na iDNES.czmobilní verze