Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský tisk oslavuje: Místo pekla ráj

9 2006
Bratislava - Místo očekávaného pekla přišel ráj s pěti nádhernými góly. Tak oslavuje slovenský tisk sobotní vítězství fotbalistů v evropské kvalifikaci nad Walesem. Tým vedený Dušanem Galisem se však už připravuje na středeční test proti Německu. Po něm může být totiž všechno jinak.

"Slovenský fotbal po kruté lekci od Čechu zažil krásné chvíle. Takové, o jakých se s oblibou mluví, že jsou neopakovatelné," napsal deník Sport.

Výkon Slováků měl podle něj šmrnc a list jej označil velkou parádu. "Co dokázali na britské půdě s Walesany udělat Slováci, to nedokázali ani Brazilci," přidává Sport.

"Na pyšném cardiffském stadionu Millenium rýžovali v sobotu slovenští fotbalisté jako v zlatém dole," komentoval výkon Slováků deník Sme. Slováci podle něj dokonale odčinili debakl s Českem a do puntíku splnili předpovědi, s kterými odlétali. "Tři body jsou zpátky a všichni doufají, že fanoušek taky. Ve středu proti Německu ho fotbalisté budou opět potřebovat," píše Sme.

Slováky přijela do Cardiffu podpořit netradičně početná skupina  fanoušků, většinou pracujících v Británii. "Díky, děvčata a kluci, vám, kteří jste rozhoupali jeden sektor nádherného Millenia," uvedl Sport s tím, že fotbalisté se jim za povzbuzování odvděčili hokejovým výsledkem a pocitem, že to stálo za to.

Pravda konstatuje, že Slováci rozstříleli Wales až nečekaně lehce a připravili mu na domácím hřišti druhou nejtěžší prohru v historii.

"V prvním střetnutí na soupeřově hřišti v kvalifikaci ME 2008 si vysloužili jedničku s hvězdičkou především za efektivní hru," hodnotí list. Všímá si taky netradičně vysoké efektivity hostů, kteří proměnili v gólovou radost pět ze čtrnácti vyslaných pokusů na branku.

"Naděje na postup opět žije," píše bulvární Nový Čas. Trenéru Galisovi, o jehož budoucnosti na lavičce týmu se již nějakou dobu vedou diskuse, podle listu vyšel riskantní tah s novými hráči. Galis vynechal ze sestavy několik
fotbalistů, kteří hráli proti Čechům, přičemž média si nejvíce všímala nepovolání útočníka Glasgow Rangers Filipa Šeba.

"Místo oslav vítězství ve Walesu teď fotbalisté zbrojí na Němce," uvedl Nový Čas.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze