Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováky porazit musíme, ale jednoduché to nebude, říká Pospěch

Zdeněk Pospěch (vlevo) při únorovém přípravném utkání v Maroku | foto: ČTK

30 2009
Čeští fotbaloví reprezentanti v těchto dnech stravují nemilosrdnou kritiku, která se na ně snesla po mdlém sobotním výkonu ve Slovinsku (0:0).

"Všichni jsme ale uznali, že ta kritika byla oprávněná. O to horší pocity z toho máme," říká obránce Zdeněk Pospěch, který však do zmíněného zápasu nezasáhl.

Reprezentanti mezi sebou výkon z Mariboru rozebírali, kritická slova hlavně na ofenzivní činnost museli vyslechnout také od trenéra Petra Rady.

"Co jsme si mezi sebou řekli, to ventilovat nebudu, slíbili jsme si, že to zůstane jen mezi námi. Shodli jsme se při tom na určitých věcech a věříme, že se Slovenskem už to bude vypadat jinak," řekl dále Pospěch.

Radovi muži moc dobře vědí, že napravit pošramocenou reputaci si mohou jedině středeční výhrou, navíc po solidní výkonu.

"Nemyslím, že to budeme mít se Slováky jednoduché, ale vyhrát prostě musíme. Tím spíš, že se to nepovedlo ve Slovinsku, kde jsme vyhrát chtěli taky. O to těžší to bude, když z Mariboru máme jen bod."

Slováci sice v sobotu prohráli 0:4 s Anglií ve Wembley, ale to by podle Pospěcha na jejich rozpoložení vliv mít nemělo.

"Přece nemůžeme spoléhat na to, že se z toho debaklu psychicky zhroutí. Kdepak, Wembley je svazovat nebude. Slováci si v přáteláku potřebovali něco vyzkoušet, vyzkoušeli si to a teď jdou na nás.

Na poznámku, že Slováci si vyzkoušeli, jak se prohrává čtyři nula, Pospěch reagoval jen smíchem.

Jedna ze dvou vynucených změn v české sestavě je korektura na místě stopera, kde bude chybět kartami potrestaný Ujfaluši.

Tady se naskýtá šance, že do středeční bitvy se Slovenskem by se mohl dostat i Pospěch. A to v případě, že by se pravý bek Grygera posunul na stoperské místo, na němž už mnohokrát obstál.

"Zatím nic takového netuším," poznamenal Pospěch. "Včera jsme měli jen lehký pozápasový trénink, ale dnešní už bude zaměřený na utkání se Slovenskem. Takže večer možná budu vědět víc," přemítal Pospěch.

"To víte, že bych naskočil rád, protože ze všeho nejhorší je, když chcete spoluhráčům pomoct, ale z lavičky prostě nemůžete."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze