Slovácko zahájilo v Turecku porážkou

26 2006
Praha - Kluby nejvyšší fotbalové soutěže pokračují v přípravách na jarní část sezony. Slovácko prohrálo na úvod soustředění v Turecku s rezervou Borussie Mönchengladbach 0:1, Olomouc si s chutí zastřílela v Hradci Králové, kde porazila domácí druholigový tým 4:0. Mladá Boleslav porazila na Kypru srbské Smeděrevo.

Slovácko - Borussia Mönchengladbach B 0:1 (0:1)

Po celý zápas mělo Slovácko mírnou územní převahu, gól však vstřelil soupeř.  "Branku jsme dostali po jediné chybě našich obránců. Měli jsme hlavně ve druhém poločase i několik příležitostí k vyrovnání, v koncovce nám ale chyběla přesnost," řekl trenér Stanislav Levý.

Sestava Slovácka: Veselovský (46. Ondrůšek) - Němčický, Horváth (46. Kudela), Šuškavčevič, Palinek (60. Lysoněk) - Petržela, Polách, Filipský (46. Czinege), Břežný - Sowunmi (46. Ordoš), Malcharek (46. Kowalík).

Hradec Králové - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

"Byl to náš první zápas venku v kondičním bloku. Kluci podali poctivý výkon," řekl kouč Olomouce Petr Uličný. V zápase vyzkoušel 21 hráčů, nehrál jen zraněný Michal Hubník.

"Hráli jsme proti kvalitnímu mužstvu a dali čtyři hezké branky, což je dobrý výsledek. V pondělí odlétáme na Kypr a tam budeme náš kádr stabilizovat. Máme v něm řadu mladých hráčů," řekl Uličný.

Branky: 53. a 84. Chmelíček, 10. Onofrej, 70. Šultés.
Sestava Olomouce - 1. poločas: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Horáček, Stoklásek - König, Šalamoun, Špiláček, Onofrej - Vyskočil, Babnič.
2. poločas: Blaha (70. Lovásik) - Hrdlovič, D. Barcal, Krajčovič, J. Barcal - Vyskočil, Rýdel, Hudec, Randa - Šultés, Chmelíček.

Mladá Boleslav - FK Smeděrevo 2:1 (1:1)

Také v druhém přípravném duelu během herního soustředění na Kypru fotbalisté Mladé Boleslavi uspěli.

Do vedení se dostali Středočeši ve 14. minutě, kdy Kysela uvolnil Kuliče a ten přízemní střelou z úhlu překvapil srbského brankáře. Vítěz měl i další šance: v 41. minutě trefil Pecka břevno, podruhé se otřáslo těsně před poločasem, kdy srbský
gólman vyrazil Čápovu ránu.

Pět minut po změně stran se ale dopustili chyby stopeři a Tadič vyrovnal. Rázem se obraz hry změnil, soupeř mohl jít dokonce v 56. minutě do vedení, jenže Miller mu penaltu chytil. Čtyři minuty před koncem Smeděrevo nastřelilo tyč, ale poslední