Slovácko ani na sedmý pokus doma nevyhrálo

Slovácko - Jablonec: Loučka (vlevo) zastavuje Filipského - Jablonecký Loučka (vlevo) zastavuje Filipského ze Slovácka. | foto: Dalibor GlückMF DNES

18 2006
Uherské Hradiště - Poslední tým Gambrinus ligy ani na sedmý pokus v domácím prostředí nezvítězil. Fotbalisté Slovácka si pod vedením nového trenéra Malury připsali druhou remízu, když se v 15. kole rozdělili o body s Jabloncem po výsledku 1:1. O plný bodový zisk připravila domácí fotbalisty nepozornost brankáře Drobisze, jehož překvapil střelou z třiceti metrů obránce Jindřišek.

Vývoj zápasu
minutu po minutě

Slovácko s uzdraveným Vozábalem a s notně pozměněnou sestavou oproti poslednímu utkání v Příbrami začalo v útočném stylu. Iniciativou vynikal zejména technicky vybavený Ivana, jenž svou rychlostí často zaměstnával soupeřovy zadáky.

V 13. minutě stačil Ivanův sólový únik zastavit čistým skluzem obránce Kučera, o devět minut později zakončil domácí útočník sérii úspěšných kliček přízemní střelou, kterou vyrazil brankář Špit.

V 26. minutě Ivana unikl po pravé straně a přesnou přihrávkou našel Kúdelu, kterého v trestném území srazil Baranek. Rozhodčí Jára po chvilkovém zaváhání ukázal na značku pokutového kopu a Ivana penaltu bezpečně proměnil.

Po obdržené brance Jablonec otevřel hru a častěji útočil, jeho tlaku ale chyběla přesnější koncovka. Až v 38. minutě po Loučkově přihrávce vyslal obránce Jindřišek ze třiceti metrů na soupeřovu branku skákavou střelu, která překvapila domácího gólmana natolik, že skončila v síti.

Tým Slovácka ztratil svou předcházející jistotu, soupeřovy chyby však nedokázal Jablonec potrestat.

V druhém poločase vsadilo Slovácko na nátlakovou hru, která ale k vyloženým brankovým příležitostem nevedla. Jablonec dobře bránil a spoléhal jen na rychlé protiútoky, po jednom z nich v 71. minutě Lafata netrefil branku.

Trenér Malura se pokusil v závěrečných dvaceti minutách výměnou tří hráčů středové řady o zvýšení obrátek. Drtivý nápor Slovácka sice ještě nabyl na intenzitě, Jablonec však s vypětím sil remízu ubránil.

"Chtěli jsme dostat soupeře co nejrychleji pod tlak a eliminovat jeho kombinační schopnosti. To se nám podařilo a snahu jsme zúročili vedoucí brankou," uvedl domácí trenér Petr Malura. S dalším průběhem zápasu už tolik spokojený nebyl. "Po změně stran jsme chtěli odčinit nešťastnou branku, kterou jsme obdrželi, a dotáhnout utkání do vítězného konce. Musím ale přiznat, že Jablonec se opíral o kvalitní defenzivní hru a výborné útočníky Lafatu a Smíška, kteří dokázali udržet odkopnuté míče. Tím se nám nepodařilo dostat soupeře pod tak drtivý tlak, který by vedl k druhé brance," řekl Malura.

Jablonec potvrdil, že v letošní sezoně se mu na soupeřových hřištích daří a získal venku už devátý bod. "Věděli jsme, že soupeř bude chtít po trenérských změnách potvrdit remízu z Příbrami vítězstvím," řekl trenér Petr Rada, který byl spokojen s dobrou defenzivní hrou v prvních dvaceti minutách.

"Soupeře jsme až na jednu chybu nepustili do šance. Po inkasované brance z pokutového kopu se nám povedlo do poločasu vyrovnat a po změně stran se nám podařilo mít utkání pod kontrolou. I když domácí tým měl tlak, už jsme neinkasovali. Bod z Uherského Hradiště je pro nás úspěchem," uvedl Rada.