Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci se vysmívají Rosickému za to, že o nich zapochyboval

16 2009
Fotbalové Slovensko slavící postup na mistrovství světa si neodpustilo narážku na Tomáše Rosického. Moderátor televize Markíza českého záložníka Arsenalu zesměšňuje a dotýká se citlivého tématu - jeho zdraví.

"Víte, komu by slovenští fotbalisté nejraději poslali pohled z Jižní Afriky?" ptá se ve vysílání moderátor oděný do modrého reprezentačního dresu s číslem šestnáct, který nosí stoper Ján Ďurica.

"Je to Tomáš Rosický, který jim vzkázal, že to nejsou žádní borci a že v baráži shoří jako papír," doplňuje moderátor.

Na virtuálně vytvořené pohlednici je pak text, v němž si Slováci dělají legraci z nedávného dlouhodobého zranění a Rosickému připomínají jeho mylné prognózy týkající se slovenských šancí na postup.

"Ahoj Tomáši, jak se ti daří," začíná text pohlednice.

"Doufáme, že tvoje rehabilitace pokračuje úspěšně a že si ještě někdy zahraješ, protože jako fotbalový teoretik by ses neuživil. Nebudeme ti lhát, Afrika je krásná. Prý máš rád pohádky, tak se podívej na náš zítřejší zápas s Brazílií. My si totiž tu pohádku užíváme."

Podepsáno: S pozdravem borci ze slovenské fotbalové reprezentace.

Na druhé straně pohlednice je fotografie slovenských fotbalistů a v pozadí krajina v Jižní Africe.

Od televize Markíza je to odveta za Rosického slova po sobotních kvalifikačních zápasech, v nichž Slováci podlehli Slovinsku a Češi i přes výhru nad Polskem ztratili reálnou naději na baráž o mistrovství světa.

Rosický v rozhovoru s českými novináři mimo jiné řekl: "Slováci teď hlavně hodně zavařili sami sobě: jestli půjdou do baráže, tak nepostoupí. Nejdou to žádní zázraci."

Slováci se však baráži vyhnuli, protože v posledním utkání zvítězili v Polsku a udrželi první místo.

"Z Rosického slov jsem byl trochu zklamaný, i když na druhou stranu byl výrok pravdivý, protože baráž by byla fakt těžká," řekl v rozhovoru pro deník Sport slovenský kouč Vladimír Weiss. "Myslím si, že nám Tomáš pomohl, protože to hráče motivovalo k ještě větší bojovnosti a nasazení. Vlastně bych mu měl za to poděkovat," dodal se smíchem.

Český záložník zasáhl do kvalifikace až na poslední tři zápasy, protože od loňského února marodil s podkolenní šlachou. I přes jeho dlouho pauzu se vrátil v solidní formě a na hřišti patřil k nejlepším.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze