Slováci opět vyhořeli, Wales poprvé vyhrál

Lukas Podolski - Německý útočník Lukas Podolski slaví gól, kterým zaskočil Slováky už ve 13. minutě. | foto: Reuters

11 2006
Bratislava - Slovenskou euforii opět srazil k zemi krutý debakl na domácím hřišti. Čtyři dny po senzačním vítězství ve Walesu slovenští fotbalisté podlehli v kvalifikaci ME 2008 v Bratislavě 1:4 soupeři z Německa. Hosté šli do vedení už ve 13. minutě, kdy skóroval Podolski, a celý zápas měli jasnou převahu.

Němci jsou v tabulce skupiny D druzí s jednobodovou ztrátou za českou reprezentací, ale mají o zápas méně a listopadovou dohrávku na Kypru před sebou.

Vývoj zápasu
minutu po minutě

Stejně jako v utkání s Českou republikou začali Slováci hodně ustrašeně. Již ve čtvrté minutě musel svoji hrubku hasit žlutým faulem P. Petráš a deku ze sebe domácí neodhodili po celý první poločas.

Němci vsadili všechno na drtivý nástup a svoji vedoucí branku dali jen o tři minuty později, než ve zmíněném zápase s Českem Sionko. Pohlednou kombinaci zakončil přesnou střelou Podolski. Hosté se neuspokojili a pokračovali ve svém nátlakové stylu hry.

Další branky proto na sebe nedali čekat a krátce po půlhodině hry nebylo co řešit. Především střed obrany domácích jen bezmocně přihlížel dalším zásahům Ballacka a Kloseho. Němci dohráli první část zápasu v doslova exhibičním stylu.

Ve druhém poločase domácí přece jenom částečně vyrovnali hru. Především Švento s Ďuricou po levé straně táhli většinu útoků, míč však za Lehmanova záda dokázal dopravit po centru hlavou pouze Varga.

Němci vzali varování vážně a zbylou půlhodinu hry si vývoj zápasu pohlídali. Podolski po brejkové akci a přihrávce Kloseho skóre ještě hostům vyšperkoval. Zcela po zásluze, zápas v Bratislavě naprosto opanovali a domácím nedali nejmenší šanci na dobrý výsledek.

Velšané se dostali ještě před přestávkou díky chybám hostujícího gólmana Morfise poměrně lacino do dvoubrankového vedení, které v 72. minutě zvýšil kapitán domácích Bellamy. V 83. minutě už jen zkorigoval skóre kyperský útočník Okkas.