Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci jsou pořád favorité, jsou na tom líp než my, říká kouč Hašek

Ivan Hašek - Ivan Hašek při premiéře proti Belgii. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

13 2009
Co ukázal trenérovi českých fotbalistů Ivanu Haškovi středeční přípravný duel s Belgií v souvislosti s nadcházejícím kvalifikačním soubojem na Slovensku?

"Pořád to vidím stejně: Slováci jsou velcí favoriti," řekl Hašek. "Podívejte se, kolik mají bodů. Jsou na tom mnohem lépe než my. Jedeme na Slovensko s tím, že musíme vyhrát."

Co Hašek ještě také řekl:

O chybách, o špatném úvodu
"Musíme už od začátku nastoupit tak, abychom měli zápas pod kontrolou. Ztratili jsme hodně míčů v nebezpečných prostorech na naší polovině. Věřím, že si příště hráči dají pozor. Potěšilo mě, že když ztratili míč, tak chtěli hned zase hrát, nebáli se. Neviděl jsem alibismus."

Trenérské premiéry v české reprezentaci

Dušan Uhrin = výhra
23. února 1994. Skvělý triumf 4:1 v Turecku. V samostatném týmu debutoval třeba Poborský. Mužstvo pak získalo stříbro na Euru 1996.


Jozef Chovanec = výhra
25. března 1998. Vydřená výhra 2:1 nad Irskem, trefil ji slávista Lasota. Tým se rozjel k rekordu: 10 zápasů v kvalifikaci, 10 výher.


Karel Brückner = výhra
12. února 2002. Při turnaji na Kypru se měl sejít rozklížený tým, který nezvládl baráž o MS 2002, ale přišel vrchol samostatné éry. Začala výhrou 2:0 nad Maďarskem.


Petr Rada = remíza
20. srpna 2008. Výsledek 2:2 v Anglii byl nadějný, jenže tým uvadal, především morálně. První ztráta v premiéře odstartovala pád.


František Straka = výhra
5. června 2009. Provizorní řešení, utrápený zápas – jen 1:0 v přáteláku se slabou Maltou.


Ivan Hašek = výhra
Ve středu. Výsledek 3:1 s Belgií a hlavně nadšený výkon dávají naději, že černá doba skončí.

(jap)

O konečné výhře 3:1 nad Belgií
"Nechci ji přeceňovat, byla to jen příprava. Sešli jsme se, řekli jsme si, jakým způsobem budeme pracovat. Máme na čem stavět. Chtěl bych, abych nevěděl koho nepostavit, než nevědět koho postavit."

O sledování dalších hráčů
"Do zápasu na Slovensku zbývají tři týdny. Budeme kandidáty reprezentace dál sledovat. Byl bych strašně rád, aby ve svých klubech hráli Šírl, Sionko. Chceme vidět Švece, Holka. Je to kolem čtyřiceti padesáti hráčů. Budeme je pečlivě sledovat."

O středeční remíze Slovenska 1:1 na Islandu
"Výsledek není důležitý. Vždyť si vzpomeňte, jak před jarním zápasem v Praze prohráli čtyři nula v Anglii a pak nás porazili."

O sestavě na Slovensko
"Budou hrát ti, co budou mít formu, budou zdraví a budou vyhovovat taktickému záměru, který budeme mít. Věřím, že zápas zvládneme. Na Slovensko pojedeme s tím, že tam musíme vyhrát."

O Plašilovi
"Je výhoda, že v záloze může nastoupit na více postech. Umí s míčem, ale také rozbíhá presink, v tom udělal spoustu práce, vybojoval hodně míčů a ještě je neztratil. V Bordeaux, kde působí, je obrovská konkurence a on tam hraje. To o něčem svědčí."

O Barošovi
"Nebál se na sebe vzít zodpovědnost. Kdyby penaltu nedal, snesla by se na něj velká kritika. Pro mě je důležitý, že se hráč nebojí. Milan dokázal, že má mužstvu pořád co dát, že může rozhodovat zápasy. "

O Rozehnalovi jako středním záložníkovi
"Když nebyl k dispozici Kováč, tak jsme si ve středu pole chtěli vyzkoušet vysokého hráče. Před lety v Paříži odehrál Rozehnal na defenzivním záložníkovi velmi dobré zápasy. Má pro tento post předpoklady. Jeho přítomnost na hřišti nám pomohla."

O případné nominaci Ujfalušiho
"Když se někdo reprezentace vzdá, tak ho přece nebudu nominovat. Pokud by si to rozmyslel, tak bych to přivítal. Je to hráč, který by byl hodně platný."

O stoperské dvojici Sivok - Hubník
"Hned po zápase jsem říkal, že to zvládli, Hubník dal navíc gól. Když jsme tam ve druhé půli dali Kadlece, tak ukázal, že s postem stopera nemá problémy. Můžeme být spokojeni."

O Kollerovi
"Jsem s ním v kontaktu pořád. Ale nevím, jestli na Slovensko bude v pořádku. Byl zraněný."

O Rosickém
"Žádný velký posun v jeho léčbě svalového zranění není. Je to záležitost minimálně na tři čtyři týdny."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze