Slončík se vrací na hřiště. A Karvinští vyřadili Brno

Hradec Králové - Fulnek. Radek Slončík a Němeček Pavel | foto: MF DNES

9 2009
Radek Slončík se vrací. Zatím pomalu. Po problémech s přitahovačem stehenního svalu stihl ve druhé lize dva zápasy - 65 minut v osmém kole ve Vlašimi (0:2) a 25 minut v 10. kole v Praze se Spartou B (3:0).

A včera nastoupil ve 3. kole Ondrášovka Cupu, dřívějším Poháru ČMFS, proti prvoligovému Brnu.

Karvinští vyhráli 5:4 na penalty, když utkání skončilo 1:1. V osmifinále, které se hraje na dva zápasy, je čeká mistrovská Slavia. O tom, kdy se bude hrát, budou kluby jednat.

"Pro Karvinou je to událost," řekl Radek Slončík, který včera odehrál jen poločas, aby se šetřil na nedělní domácí zápas s Žižkovem. "Náš postup oživí vzpomínky na dvě prvoligové sezony Karviné. Už se na Slavii těšíme."

S Brnem jste ale museli výsledek otáčet, když jste prohrávali 0:1.
Důležité bylo, že jsme brzy vyrovnali a měli jsme pak i šance, abychom vyhráli v normální hrací době.

Na vás hráči i fanoušci Karviné spoléhají. Říkají, že s vámi budou výsledky ještě lepší než jsou.
To se uvidí až na hřišti. Poprvé jsem to zkusil ve Vlašimi a prohráli jsme. Pak jsem šel na hřiště proti rezervě Sparty za stavu 1:0 pro nás a přidali jsme dva góly.

Mezi tím jste vynechal vítězný duel s Ústím (2:0). Proč?
Po utkání ve Vlašimi mě to znovu začalo bolet, takže jsem sval nechal raději v klidu.

Jaké to je vracet se na hřiště, promiňte, v šestatřiceti letech?
Náročné, jako pokaždé po zranění. Šest týdnů jsem nehrál. To vás pak všechno bolí. Už se ale cítím dobře. Všechno je to hlavně o fyzičce, ale také o hlavě. Hlavně, abychom nyní porazili Žižkov.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17