Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šlo o zápas zcela rozdílných poločasů

12 2000
P r a h a - Krátce po skončení střetnutí českých a nizozemských fotbalistů se trenér pražské Slavie pozastavil především nad verdiktem italského rozhodčího Colliny v 89. minutě, kterým vzal arbitr z Apeninského poloostrova osud utkání do svých rukou. František Cipro však mimo to vyzdvihl výkon českých barev ve druhém poločasu a zvláště ocenil hru znamenitého Pavla Nedvěda.

"Jako nebe a dudy se lišily oba poločasy. V tom prvním hrálo naše mužstvo velice opatrně, ctilo anglické přísloví "jistota především". Myslím si, že kdo byl průběhem úvodní pětačtyřicetiminutovky zklamán, tak si neuvědomil, s kým a kde hrajeme. Podle mého soudu to byla velice správně zvolená taktika. Čekal se velký počáteční nápor Nizozemců a šlo o to přestát ho bez inkasovaného gólu. A to se povedlo.

Po přestávce předvedli naši fotbalisté vynikající výkon umocněný několika gólovými šancemi. Prim hrál především Nedvěd, kterého bych označil za nejlepšího hráče na hřišti. Velice platný byl i Koller na hrotu. Nezklamal mě ani Rosický, i když to pro něj bylo nesmírně těžké utkání. Nemůžeme ale čekat, že se prosadí v tak významném turnaji hned napoprvé. Takové zápasy ho však "udělají". Líbil se mi i brankář Srníček, velice dobře zahrál Karel Rada i další.


Na Nizozemcích mě překvapilo, že se za celý zápas a především ve druhém poločasu proti našim hráčům nedokázali svou hrou vůbec prosadit. Do přestávky sice měli převahu, ale tak vyložené příležitosti jako náš tým po změně stran si domácí fotbalisté za celých 90 minut nevytvořili.

Teď bude naše mužstvo den - dva na dně z toho, jakým způsobem první utkání prohrálo. Protože kdybychom remizovali, stačilo by zřejmě uhrát i s Francií nerozhodný výsledek a vše bychom měli ve své moci. Střetnutí s mistry světa však bude nesmírně těžké. Francie porazila Dánsko jednoznačně, ale je třeba vidět, že Dánové hráli v obraně velice naivně. My určitě Francouze do takového tlaku nepustíme a tolik jim v útočné fázi nedovolíme. Pocit křivdy dokáže hráče hodně namotivovat i stmelit a to by mohlo platit i pro naše fotbalisty před jejich druhým zápasem ve skupině".
 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze