Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šlo o vstupenky, ale já jsem na ně neměl vliv, řekl Mokrý po propuštění

Pavel Mokrý po policejním výslechu. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

21 2009
Ráno byl ve svém brněnském bydlišti zadržen, skoro celý den strávil na policejní vyšetřovně v Praze. Bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý však podle svého vyjádření po sérii výslechů obviněn nebyl.

"Naše mladá demokracie se má ještě co učit. Byl jsem odveden v poutech jako nějací zločinci, kteří se dopustí vraždy. Přitom se během dne ukázalo, že moje jméno s vyšetřováním celého případu nesouvisí a už vůbec nesouvisí nijak s mým působením ve funkci předsedy fotbalového svazu," řekl Mokrý po propuštění.

Hodně špatně celou kauzu vstřebával, neskrýval zlobu na policisty, kteří ho ráno zatkli. Potvrdil odhad svých nástupců v čele českého fotbalu, že policisté šetří finanční záležitosti okolo vstupenek pro mistrovství Evropy v roce 2004. Tehdy ale Mokrý ještě předsedou svazu nebyl.

"Vyšetřování souviselo s mým tehdejším působením ve společnosti Fotbal Trading a domněnkou, že bylo špatně nakládáno se vstupenkami. Jenže na to já neměl žádný vliv, navíc existovala řada orgánů, které celý proces schvalovaly, a to se také během šetření dnes ukázalo," tvrdí bývalý šéf českého fotbalu.

I proto je přesvědčen, že pro něj tímto kauza skončí. "Obviněn jsem nebyl a ve středu nastupuji zpět do své současné práce v brněnském klubu, kde jsem si byl nucen na dnešek vzít volno. Dopoledne ještě vysvětlím celou situaci na tiskové konferenci a pak se už budu věnovat úkolům před ligovým startem, kterých máme dost," naznačil, že už myslí na nastávající období.

Zlobí ho, že se během dne objevily údajně nepodložené informace, kterým se nemohl bránit. "Jedna televizní stanice odvysílala, že mi byla provedena domovní prohlídka a že dokonce byly nalezeny nějaké důkazy. Přitom k žádné domovní prohlídce nedošlo, natož aby se našly nějaké důkazy. Ale mediální obraz už byl na světě. Pro moji manželku to nebyly lehké chvíle," svěřil se funkcionář, který před odchodem do fotbalových funkcí byl policejním důstojníkem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze