Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slávisty z vyřazení bolelo u srdce

27 2003
Praha - Víc smutku se ve tvářích slávistických hráčů zračit nemohlo. Na strahovském trávníku právě dobojovali nádhernou fotbalovou bitvu, žel, pro ně s nešťastným koncem. Soupeře ze španělského Viga sice porazili 2:0, ale po prohře 0:3 v prvním utkání jim kýžená Liga mistrů už počtvrté utekla...

Zatímco hráči Viga nedlouho po závěrečném hvizdu zmizeli v kabinách, slávisté se rozloučili s vytrvale tleskajícími ochozy a poté se smutkem na duši postávali na tartanové dráze, obklopeni hloučky novinářů.

"Je to strašná škoda, ale ostudu jsme neudělali," poznamenal brankář Matúš Kozáčik. "Do Ligy mistrů jsme sice nepostoupili, ale po dnešním zápase se nemáme za co stydět. O postup jsme přišli už v prvním zápase ve Vigu, ale k tomu už nemá cenu se vracet."

Slávisté vedli 2:0 už v prvním poločase, na třetí gól, který by přinesl alespoň prodloužení, podle všeho měli.

"Také jsme o tom byli přesvědčeni, ale Vigo pak ukázalo, že je opravdu silným mužstvem," vysvětloval Radek Bejbl. "Naši nátlakovou hru jeho hráči otupili, chytře hru rozkouskovali a nám velká část druhé půle prostě utekla. A v závěru už bylo na ten třetí gól málo času. Navíc nám v tom závěrečném náporu chybělo trochu štěstí."

Rudolf Skácel si pochvaloval úchvatný slávistický začátek. "Vyšel nám přesně podle představ. Dali jsme rychlé góly a měli hru ve svých rukách," řekl. "Hráli jsme nadoraz, což samozřejmě nejde celých devadesát minut."

V některých fázích zápasu bylo patrné, že slávistická smršť poněkud ochabla. "Jenže Vigo se po přestávce hodně zlepšilo. Proto to možná vypadalo, že nám docházejí síly. Ale tak to nebylo, sil jsme měli dost. Ke třetí brance jsme měli blízko, o to víc to teď bolí."

Ke dvěma gólům promluvili jejich střelci.

"Když šel kopat roh Tomáš Hrdlička, věděl jsem, že to zahraje k bližší tyči. Je to náš domluvený signál, podle toho si nabíháme," uvedl Richard Dostálek, autor prvního gólu. "Povedlo se mi centr z rohu přesně odhadnout a ve výskoku jsem míč ideálně trefil.

Dostálek měl podíl i na druhé brance, role se obrátily a z jeho asistence těžil Hrdlička. "Ríša mi dal dobrý míč, první střelu mi brankář vyrazil, ale naštěstí ke mně. A podruhé už jsem se trefil do sítě."

Lukáš Došek (vlevo) ze Slavie Praha a Silvinho ze španělského týmu Celta Vigo v odvetě třetího předkola Ligy mistrů.

Takto se Tomáš Hrdlička radoval ze vstřeleného gólu. Za ním je spoluhráč Karel Piták.

Tomáš Hrdlička dává gól do sítě Celty Vigo na 2:0. Brankář Pablo Cavallero už pouze přihlíží.

Tomáš Došek s Fernandem Cáceresem se na hřišti setkávali velmi často.

Tomáš Došek obstřeluje Fernanda Cácerese z Celty Vigo v utkání třetího předkola Ligy mistrů.

Richard Dostálek se raduje z gólu na 1:0 do sítě Celty Vigo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze