Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slávisté tipují, že se v předkole Ligy mistrů potkají se Salcburkem

Slávisté se nový ligový ročník připravují pod Alpami | foto: Ondřej Zlámal, Slavia

17 2009
Při dnešním společném obědě budou fotbalisté mistrovské Slavie u televize sledovat, koho jim los přiřkne pro třetí předkolo Ligy mistrů. Tým z pražského Edenu je na soustředění v rakouském Seefeldu a většina jeho hráčů čeká, že pohárovým soupeřem bude Salcburk.

"Kluci si mezi sebou udělali tipovací soutěž a nejvíc hlasů dostal právě rakouský mistr ze Salcburku," poznamenal slávistický tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.

"Včera jsme sledovali Salcburk a viděli, kolik měl ve druhém předkole problémů s poměrně neznámým irským soupeřem. I to dokazuje, že je těžké vybírat si. Musíme postoupit přes každého," řekl před losem Martin Vaniak. Salcburk doma remizoval s Bohemians Dublin 1:1.

"Já bych si klidně zahrál třeba proti norskému Stabaeku. Mají tam sice umělou trávu, ale bylo by to zajímavé. A určitě by šlo o čitelnějšího soupeř, než jsou třeba mužstva z Gruzie nebo Kazachstánu," uvedl na slávistickém webu Zdeněk Šenkeřík, který na jaře ve Stabaeku hostoval.

Trenér Karel Jarolím promluvil v podobném duchu, jako den předtím klubový ředitel Petr Doležal.

"Los prostě neřeším. Ovlivnit to nemůžeme, postoupit dál musíme přes kohokoli. Jak se soupeře dozvíme, tak začneme shánět co nejvíc informací. Neexistuje tým, který bychom mohli jakkoli podcenit," prohlásil Jarolím.

Matej Krajčík sice tipuje Slovan Bratislava, ale dal by přednost jinému soupeři.

"Včera jsem fandil u televize Dušanovi Šventovi, který odešel do Salcburku. Rakušané hráli proti defenzivně zaměřenému soupeři, nešla jim tolik kombinace. Uvidíme, jakého soupeře dostaneme, ale určitě to také nebude nic jednoduchého," řekl Krajčík.

Slávisté dnes dopoledne mají volno, pozdě odpoledne pak vyběhnou k předzápasovému tréninku. V sobotu od 18.30 je čeká poslední soupeř v rámci rakouského soustředění AEK Atény. Po tomto utkání odjíždí mužstvo domů do Prahy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze