Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slávisté na tréninku stavěli sněhuláky

Gedeon v "závějích" - Ve sněhu lemujícím hrací plochu stadionu Besiktase se "uvelebil" Patrik Gedeon | foto: Jaromír NovákiDNES.cz

27 2003
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES)Po osmé ráno tureckého času, kdy je v Česku o hodinu míň, měli fotbalisté Slavie budíček. A po půl deváté se sešli ke snídani v devátém patře pětihvězdičkového istanbulského hotelu Hilton. "V prosklenné restauraci jsme se mimo jiné pokochali nádherným výhledem na Bosporskou úžinu i na stadion Besiktasu," naznačil příjemné rozpoložení celé výpravy trenér Miroslav Beránek. Dále čtěte: Slávisté se v Istanbulu nadšeně netvářili x Rozhovor s Vachouškem x Kolem hřiště sníh, ale tráva je perfektní x Slavii má vyřadit sexsymbol x Slávisté už přemítají o Laziu x Levý obránce Bejbl: Proč se bát?

Večer v 18.30 středoevropského času čeká Slavii v Istanbulu osmifinálová odveta Poháru UEFA s týmem místního Besiktasu. V Praze na Strahově slávisté před týdnem vyhráli 1:0.
 
Po snídani se fotbalisté sešli ještě naposled v konferenčním sále, aby si připomněli pražský zápas. "Pouštěli jsme si na videu určité pasáže ze Strahova. Bylo to zaměřené tak, abychom si znovu osvěžili, co asi tak od soupeře můžeme čekat, a co by na něj mělo platit," poznamenal trenér.
 
V tu dobu na stadionu Besiktasu proběhl obvyklý mítink, kterého se vedle rozhodčích, delegáta UEFA a zástupce domácího klubu zúčastnil za Slavii vedoucí mužstva Pavel Řehák. "Mimo jiné se tam upřesňovalo oblečení," řekl bývalý slávistický útočník Řehák. "Obě mužstva nastoupí ve stejných dresech jako v Praze." Tedy slávisté ve svých tradičních červenobílích, domácí v černobílých.
 
Před jedenáctou hodinou místního času se Slavia vypravila k pravidelnému dopolednímu rozvičení. "Vydali jsme se autobusem do bývalého tréninkového centra Besiktasu, ale pobyli jsme tam sotva dvacet minut," pokračoval Beránek. "Bylo tam totiž deset centimetrů sněhu. Takže zůstalo jen u protažení a strečinku. Míče jsme nepoužili, ale došlo na neobvyklé stavění sněhuláků."
 
V těchto chvílích jsou už slávisté po obědě a odpočívají na hotelových pokojích. Beránek si zatím třídí myšlenky, které mužstvu přednese po svačině na taktické přípravě.

"Ta předzápasová taktická příprava proběhne kolem páté a potrvá nejvýš dvacet minut. Není zapotřebí dalekosáhlých rozborů a pokynů, protože o soupeři víme skoro všechno, navíc jsme si ho prověřili už v prvním zápase," uvedl trenér.

Sestava je nasnadě, protože všichni hráči jsou v pořádku. Podle předpokladů by tedy měla vyběhnout jedenáctka Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Bejbl - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel - T. Došek, Vachoušek.

Na stadion odjedou fotbalisté v 16.45, o čtvrt hodiny později, tedy devadesát minut před výkopem, budou na místě.
 
Přestože se v Istanbulu proti milulým dnům mírně oteplilo a rtuť v teploměrech vystoupala až na čtyři stupně nad nulu, hrací plocha je podle Řehákova dobrozdání ve stejně dobrém stavu, jako při středečním večerním tréninku.

"Byl jsem se dopoledne po mítinku na hřišti podívat, ještě trávu na některých místech upravovali. Dávají si záležet, takže z terénu nemusíme mít žádné obavy," ujistil Řehák.

Pravděpodobné sestavy, Besiktas: Córdoba - Tolga, Ronaldo, Yildirim - Dobra Kaan, Tayfur, Yasin, Sergen, Ibrahim - Pancu, Ilhan.
Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Bejbl - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel - T. Došek, Vachoušek.Najdete na iDNES.czmobilní verze