Fotbalistky Slavie se rozloučily s Ligou mistrů remízou s Wolfsburgem

Ewa Pajorová z Wolfsburgu mezi hráčkami Slavie Veronikou Pincovou (vlevo) a Dianou Bartovičovou. | foto: ČTK

28 2018
Fotbalistky Slavie se rozloučily s Ligou mistryň cennou domácí remízou 1:1 s dvojnásobným šampionem soutěže Wolfsburgem. Po úvodní prohře v Německu 0:5 jim to na postup do semifinále nestačilo. Čtvrtfinálovou účastí alespoň vyrovnaly české maximum v nejprestižnější evropské soutěži.

„Venku jsme nepodali dobrý výkon, ale dnes jsme si napravili reputaci. Viděli jsme vynikající tým Wolfsburgu, kterému jsme byli vyrovnaným soupeřem. Holky si sáhly na dno a tak to má být,“ řekl trenér Pavel Medynský České televizi. „Výhra je výhra, ale i tenhle výsledek se počítá,“ dodal.

Pražanky si do odvety přivezly velkou ztrátu a o postupujícím bylo v podstatě jasno. České šampionky ale překvapily a ve 30. minutě šly do vedení po hezké střele Petry Divišové o tyč.

Tessa Wullaertová z Wolfsburgu a Eva Bartoňová ze Slavie (vpravo).

„Každý gól proti takovému soupeři je skvělý. Tenhle výsledek je takové poděkování za celou naši odvedenou práci. Wolfsburg je složený z opravdu kvalitních hráček,“ prohlásila Divišová.

Wolfsburg dosud v Lize mistryň prohrál jen tři ze 46 duelů a ani v Praze nechtěl odejít poražen. Místo snahy Slavie o další zdramatizování čtvrtfinále tak přišel tlak Němek. Ještě v první půli byla blízko vyrovnání Zsanett Jakabfiová, která v jasné šanci trefila jen břevno.

V 68. minutě ale předvedla parádu střídající Alexandra Poppová. Dvojnásobná nejlepší hráčka Německa si přehodila míč přes obránkyni a připravila šanci pro Ewu Pajerovou, která srovnala. Slávistkám pak docházely síly a už spíše jen bránily remízu. Mohla je o ni připravit Anna-Lena Stolzeová, ale hlavou trefila jen tyč.

Liga mistrů žen
Čtvrtfinále 28. 3. 2018 18:00
SK Slavia Praha : VfL Wolfsburg 1:1 (1:0)
Góly:
30. Divišová
Góly:
68. Pajerová
Sestavy:
Votíková – Chlastáková, Bartovičová, Pincová (C), Bartoňová – Divišová (55. Pěničková), Svitková, Krejčiříková, Jessenová (88. Necidová) – Szewieczková (69. Dědinová) – Kožárová.
Sestavy:
Schultová – Fischerová (C), Wedemeyerová, Goesslingová (71. Blässeová) – Maritzová, Dickenmannová, Bjorková Gunnarsdóttiriová (59. Poppová), Jakabfiová, Kerschowská – Pajorová (76. Stolzeová), Wullaertová.
Náhradníci:
Maliková – Sedláčková, Necidová, Pěničková, Veselá, Dědinová, Jarchovská. Trenér: Pavel Medynský.
Náhradníci:
Burmeisterová – Wensingová, Baunachová, Blässeová, Poppová, Stolzeová, Grahamová Hansenová. Trenér: Stephan Lerch.
Žluté karty:
82. Dědinová

Rozhodčí: Lina Lehtovaarová (FIN). Asistentky: Kylie Mcmullenová (SCO), Michelle O'Neillová (IRL). Čtvrtá rozhodčí: Ifeoma Kulmalová (FIN)