I derby juniorek skončilo divokou remízou. Slávista Freit dal hattrick

4 2018
Hattrick osmnáctiletého slávisty Tomáše Freita, góly známých sparťanů Zinedina Mustedanagiče a Václava Drchala, žlutá karta pro bývalého reprezentanta Lukáše Váchu. A celkově osm gólů. Derby pražských S v juniorské lize skončilo remízou 4:4.

Před necelými třemi týdny za vytrvalého sněžení skončilo ligové derby pražských S výsledkem 3:3. Divoká remíza se zrodila i v souboji rivalů v juniorské lize.

Slavia brzy vedla 2:0, v poločase však prohrávala, ale po přestávce otočila na 4:3.

Jen několik vteřin poté, co slávista Freit v 57. minutě dovršil hattrick, na konečných 4:4 vyrovnal Mustedanagič po sóle takřka přímo z rozehrávky.

Na podzim derby v juniorské lize vyhrála Sparta 1:0. Vzpomínáte, jak sudí Orel změnil verdikt na doporučení videosudího? Proti Slavii odpískal penaltu, ale poté ji odvolal a udělil sparťanovi Daoemu žlutou kartu za simulování.

Slavia - Sparta 4:4

Branky: 8., 15. a 57. Freit, 53. Beňo – 23. Novotný, 32. Drchal, 41. Matoušek, 59. Mustedanagič. Rozhodčí: Franěk – Kubr, Fišer. ŽK: Mitrano, Krejdl – Novotný, Vácha. Diváci: 200.
Slavia: Ljubanovič – Drozda, Schnürer (64. Schneider), Stropek, Beňo, Muradov (80. Bejbl), Krejdl, Freit (89. Havránek), Mitrano, Sintean, Bucha (62. Azilinon).
Sparta: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasič, Burda, Vácha, Špaček (78. Tvaroh), Novotný (46. Juliš), Mustedanagič, Matoušek, Drchal (70. Traore).

Ve středu se derby juniorek uskutečnilo trochu v ústraní v Horních Počernicích, kde Slavia hraje domácí zápasy.

Ve slávistické sestavě byl z hráčů prvního týmu jen záložník Pavel Bucha.

Sparťané nasadili někdejšího reprezentanta Lukáše Váchu, který byl do juniorky v lednu přeřazen, ale od minulého týdne je zpátky v áčku.

S ním se připravují i mladíci Mustedanagič s Drchalem, do druhé půle naskočil i Lukáš Juliš, rovněž člen kádru Sparty.

Dohrávkou 20. kola skončila základní část juniorské ligy. Nyní se obě skupiny - česká a moravská - rozdělí na boj o „titul“ a o umístění.

Vítěz české skupiny Sparta, Teplice, Mladá Boleslav, Příbram, Hradec Králové, Liberec, vítěz moravské skupiny Karviná, Zlín, Baník Ostrava a Slovácko budou v nadstavbové části bojovat o první příčku.

Zbytek včetně Slavie, Plzně, Olomouce či Brna hrají o 11. až 20. místo.

1. Slezský FC Opava 22 14 5 3 55:26 47
2. 1. FK Příbram 21 13 3 5 41:22 42
3. FC Hradec Králové 22 10 7 5 35:24 37
4. FK Pardubice 22 11 3 8 29:17 36
5. Fotbal Třinec 23 9 9 5 29:25 36
6. Dynamo České Budějovice 22 8 8 6 30:21 32
7. 1.SC Znojmo 22 8 6 8 27:34 30
8. FK Olympia Praha 22 7 8 7 26:30 29