Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Se Slavií už trénuje Van Kessel, Švento proti Tallinu nenastoupí

18 2016
Ostatní se ještě před pražícím sluncem skrývali v kabině, zatímco dvě posily fotbalové Slavie rozdávaly rozhovory novinářům. Na Gina van Kessela a Dušana Šventa fanoušci spoléhají, ale v odvetě 2. předkola Evropské ligy proti Levadii Tallinu mohou počítat jen se střelcem z ostrova Curacao.

Slovenský záložník zápas nestihne, to je jisté. Po prodloužené dovolené ještě ani netrénoval naplno, omezují ho lehčí zdravotní problémy.

„Doufám, že se zapojím příští týden. Přivezl jsem si z mistrovství Evropy lehčí zranění - problémy s předním stehenním svalem,“ přiblížil Švento. „Ještě to potřebuji doléčit, budeme na tom pracovat s fyzioterapeutem a kondičním trenérem.“

Oblíbenec slávistických fanoušků se ke spoluhráčům, kteří dřeli na tréninkovém hřišti za stadionem v Edenu nepřipojil, čekala ho jen individuální běžecká příprava. Zato Van Kessel, drahá posila ze slovenského Trenčína, trénoval naplno. Ale až poté, co absolvoval několikaminutový rozhovor a focení - na nového útočníka byli novináři zvědaví.

Fotogalerie

I když se Slavií trénuje teprve od pátku, nezdálo se, že by měl se zvykáním na nové prostředí problémy.

„Gino, ty pojď sem,“ volal na něj před jedním ze cvičení asistent trenéra Uhrina Petr Čuhel a pak v češtině hromadně vysvětloval, co po hráčích bude chtít.

Van Kessel pokynům rozuměl, zapojil se bez potíží. Během tří let v Trenčíně pochytil základy slovenštiny a i češtině zjevně celkem rozumí. Jen na mluvení to zatím není, rozhovory dával v angličtině.

Fanoušky stejně nejvíc zajímá, jak se uvede na hřišti. Čekají, že proti Tallinu se s jeho pomocí povede otočit nepříznivý vývoj dvojzápasu - v prvním utkání v Estonsku Slavia prohrála 1:3.

Zatímco Van Kessel téměř jistě do zápasu zasáhne, kromě Šventa do něj zraněný kotník zřejmě nepustí ani dalšího nováčka, záložníka Jasmina Ščuka. Ten se do tréninku v pondělí vůbec nezapojil.

Přípravu naopak zblízka, ukrytý pod stříškou lavičky náhradníků, sledoval i předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík - i to značí, jak je čtvrteční utkání pro slávisty důležité.

Dokážou doma vybojovat postup?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze