Slavia podala protest proti výkonu rozhodčích v utkání s Mladou Boleslaví

Zklamaný Tijany Belaid | foto: Michal Šula, MF DNES

29 2009
Hned na osm sporných momentů poukazuje fotbalová Slavia po pondělním duelu 25. ligového kola proti Mladé Boleslavi. Vedení klubu podává protest proti výkonu hlavního rozhodčího Radka Příhody a asistenta Drahoslava Handlíře.

"Podle našeho názoru se rozhodčí v utkání s Mladou Boleslaví dopouštěli hrubých chyb, které ve svém důsledku způsobily neregulérní průběh hry a ovlivnily celý zápas," uvedl tiskový mluvčí klubu Ondřej Zlámal.

Slavia poukazuje v utkání, které skončilo remízou 3:3, na osm sporných momentů. Je mezi nimi například přímý kop za údajný faul Fořta na Hrdličku, po němž padl první gól hostů. Slavia dále protestuje proti Fořtově neuznané brance, dvěma nepotrestaným zákrokům Janíčka na Šventa nebo neudělení červené karty Opielovi a Rolkovi.

Belaidův neproměněný pokutový kop měl být podle Slavie pro porušení pravidel mladoboleslavskými hráči opakován. Pražané si stěžují také na to, že rozhodčí nastavil v druhém poločase pouze dvě minuty, ačkoli došlo k pěti střídáním a dvěma ošetřováním.

Slávisté nemají negativní zkušenosti s rozhodčím Příhodou poprvé. Klub v prohlášení uvedl, že Příhoda v podzimní části ligy řídil na Letné derby se Spartou, v kterém nepotrestal řadu tvrdých zákroků soupeře. Nepotrestané surové zákroky Slavia zaznamenala také v utkání v Jablonci, které pískal tentýž rozhodčí.

Po těchto zápasech Slavia protest nepodala, ale tentokrát už k tomuto kroku sáhla. Klub si nepřeje, aby atraktivita pondělního utkání zakryla hrubé chyby, které podle Slavie jeho průběh ovlivnily.

Slavia zároveň požádala komisi rozhodčích, aby Příhoda nebyl až do konce sezony nominován k žádnému jejímu soutěžnímu utkání.