Pohár dospěl do semifinále. Chceme ho vyhrát, říká slávista Trpišovský

PRVNÍ GÓL. Slávista Jaromír Zmrhal překonává zblízka boleslavského brankáře Martina Poláčka. | foto: AP

16 2018
Může to být jejich nejvýraznější počin v domácím poháru od roku 2002. Slávističtí fotbalisté, jimž se mimochodem v lize naskytla nečekaná možnost na obhajobu titulu, mohou po šestnácti letech postoupit do finále. V úterý od 20.00 hostí Mladou Boleslav.

Výhra: 197 240 Kč

Mol Cup, druhá nejvýznamnější fotbalová soutěž v Česku, dospěl do semifinále. V druhém zápase příští týden ve středu obhájce trofeje Zlín hraje s Jabloncem.

Mol Cup 2017/2018

kompletní výsledky

Letošní pohárový ročník je výjimečný tím, že vítěz si zajistí účast v základní skupině Evropské ligy. A to je obrovská motivace i lákadlo.

„Naším přáním je pohár vyhrát a získat trofej, mít týmový úspěch. Ale pořád nám zbývají ještě dva těžké kroky,“ řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Jeho tým je druhý v ligové soutěži, na Plzeň šest kol před koncem ztrácí pět bodů a před třetí Olomoucí má šestibodový náskok.

Slavia to má má rozjeté minimálně na kvalifikaci o Ligu mistrů. V případě jejího triumfu v poháru tak boj o Champions League dostane přednost a místo v Evropské lize připadne na třetí tým ligové soutěže.

Slavia pohár vyhrála naposled v roce 2002, ve finále porazila Spartu 2:1. Od té doby získala už jen tři ligové tituly a na pohárový úspěch čeká.

Slavia - Mladá Boleslav

úterý 17. dubna 20.00

Rozhodčí: Marek - Paták, Arnošt.
Slavia vyhrála v obou vzájemných zápasech této ligové sezony (4:0 a 3:0).
Předpokládané sestavy, Slavia: Kolář - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Bořil - Stoch, Souček, Kúdela, Hušbauer, Sýkora - Tecl.
M. Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Magera, Křapka - Ladra, Jánoš, Hubínek, Valenta, Přikryl - Komličenko.

„Dostat se do finále by pro nás byla velká událost, motivace je to obrovská. Chceme celý pohár vyhrát,“ prohlásil slávistický obránce Jan Bořil.

Pro Mladou Boleslav je pohár jedinou možností, jak proniknout do Evropy, ale také rozptýlením v boji o záchranu v lize. Vítaným, či nikoli?

„Pohár bereme vážně, finále by byl obrovský úspěch,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber. „Prioritou je liga, kde stále hrajeme o záchranu, ale na víkend určitě nikoho šetřit nebudeme. Čtyři dny na odpočinek mezi zápasy hráčům stačí.“

Před zápasem v Edenu však řeší potíže se složením stoperské dvojice. Naposled v Teplicích zkoušel Takácse se Šušnjarem, který však dostal červenou kartu. Proti Slavii nemůže nastoupit ani Chaluš, který v Mladé Boleslavi hostuje právě z Edenu.

1. Slezský FC Opava 22 14 5 3 55:26 47
2. 1. FK Příbram 21 13 3 5 41:22 42
3. FC Hradec Králové 22 10 7 5 35:24 37
4. FK Pardubice 22 11 3 8 29:17 36
5. Fotbal Třinec 23 9 9 5 29:25 36
6. Dynamo České Budějovice 22 8 8 6 30:21 32
7. 1.SC Znojmo 22 8 6 8 27:34 30
8. FK Olympia Praha 22 7 8 7 26:30 29