Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tvrdík kontra FAČR: Nedůstojné, Slavia nebude reprezentaci posílat hráče

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2017
Ostrá slova faktického vládce českého fotbalu Romana Berbra na adresu Karla Jarolíma a odtajněné detaily smlouvy reprezentačního kouče pořádně dopálily slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka. Na Twitteru pohrozil, že nebude na srazy národního týmu pouštět hráče Slavie.

„Jestli FAČR nezajistí důstojnost reprezentace ČR, nebudeme tam hráče posílat. Tohle si Česká republika, Karel Jarolím ani hráči nezaslouží. Je toho dost,“ uvedl Tvrdík na svém twitterovém účtu. Reagoval tak mimo jiné na nezvykle tvrdá vyjádření místopředsedy asociace Berbra.

Ten po úterní schůzi výkonného výboru, na němž se rozebírala budoucnost Jarolíma na lavičce národního týmu, kouče po neúspěšné kvalifikaci na mistrovství světa 2018 veřejně kritizoval. Uvedl například, že trenér a realizační tým nepředvedl sebereflexi, nebo že za Jarolímova působení u reprezentace našel pouze dvě pozitiva (více čtěte v rozhovoru zde).

Nepustit hráče na sraz?

Pro Slavii by to byl problém

Pokud by Slavia neuvolnila hráče pro potřeby reprezentace, jednalo by se o porušení soutěžního řádu a hrozily by jí sankce. Hráči by navíc nesměli nastoupit ještě pět dní po konci reprezentační akce, na kterou byli povoláni.

V řádu mimo jiné stojí, že "pokud členský klub odmítne uvolnit hráče, Komise FIFA pro status hráčů bude vyžadovat po FAČR, aby veškerá utkání, kterých se tento hráč účastnil v období, na které byl povolán, kontumovala ve prospěch soupeře". (ČTK)

Jarolím navzdory tomu u reprezentace zůstává minimálně do léta 2018. Jeho současný kontrakt neobsahuje sportovní odpovědnost, kterou chce vedení asociace do smlouvy vložit před startem Ligy národů – skupinu v nové soutěži UEFA by pak národní tým musel vyhrát, v opačném případě by se Jarolím loučil.

Tvrdíka rozhořčilo, že server Seznam Zprávy zveřejnil údaje o platech reprezentačních trenérů. „Nestačí sportovní neúspěch, ostuda ještě musí pokračovat. Nechutné. Jestli má jít Jarolím, ať se vedení FAČR přidá,“ napsal šéf Slavie.

„Chci slyšet, co uděláme s českým fotbalem. Diskusi expertů. Vizi budoucnosti. Odmítám hru na závist k platu trenéra,“ dodal Tvrdík, který ještě v dalším tweetu doplnil, že fotbal potřebuje nové kredibilní vedení.

Proti Berbrovi bojuje delší dobu, před červnovými volbami, které skončily patem, vyzýval ke změnám ve vedení fotbalové asociace společně se sparťanským majitelem Danielem Křetínským (připomeňte si zde). Nové volby proběhnou v prosinci

Autor:


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze