Slavia v přípravě remizovala s Interem Baku, vyrovnání zařídil Škoda

Milan Škoda byl jediným střelcem Slavie v přípravném zápase proti Interu Baku. | foto: Šimánek VítČTK

24 2013
Fotbalová Slavia ve svém prvním přípravném zápase na soustředění v Rakousku remizovala 1:1 s Interem Baku. Proti třetímu týmu minulého ročníku ázerbájdžánské ligy prohrávala, ale dvě minuty před koncem utkání vyrovnal útočník Milan Škoda.

Slavia je na soustředění v Rakousku od neděle. A hned den nato si vyzkoušela, v jaké formě na začátku letní přípravy je, byť nenastoupila v nejsilnější sestavě.

Šanci dostali talentovaní mladíci - brankář Rakovan, obránce Kolařík nebo záložníci Hrubý, Šimeček, Bazal či Vondráček.

Slavia byla lepší. Vytvořila si spoustu šancí, ale do vedení se dostal soupeř. Po rohovém kopu jeden z obránců pražského mužstva podklouzl, a míč se tak na hranici pokutového území dostal k Amirjanovovi, který střílel přesně k tyči.

Vyrovnání nastalo až těsně před koncem. Hurka šikovně přihrál Škodovi, jenž hlavou poslal míč do brány. Krátce nato měl velkou šanci ještě Hurka, ale jeho dobrou střelu z dvaceti metrů brankář vytáhl na rohový kop.

Utkání se původně mělo hrát v Uttendorfu, ale kvůli podmáčenému trávníku se nakonec uskutečnilo v Scheffau am Wilden Kaiser.

Příští zápas čeká Slavii ve čtvrtek, kdy se utká s FC Krasnodar.

Slavia - Inter Baku 1:1 (0:1)
Góly:
88. Škoda - 15. Amirjanov. ŽK: Abdoulae (Inter).
Slavia, I. poločas: Rakovan - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Tusjak - Petrák, Hrubý, Zmrhal - Bazal, Fenin, Juhar. II. poločas: Rakovan - Dostál, Bortel, Kolařík, Čonka - Čepelák, Koreš, Šimeček - Vondráček, Škoda, Hurka.