Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sláva? To je příliš silné slovo, říká záložník San Marina

Damiano Vannucci (vpravo) v zápase se Slovenskem | foto: Reuters

9 2009
Zažil jedinou dosavadní výhru San Marina: v roce 2004 v přípravě nad Lichtenštejnskem. Zažil taky vysoké porážky: rekordních 0:13 s Německem i 0:7 v Liberci proti Česku. Na pozici fotbalových otloukánků si záložník Damiano Vannucci od roku 1996, kdy začal reprezentovat San Marino, zvykl.

Naplní se předpoklady i při středečním kvalifikačním zápase proti Česku v Uherském Hradišti?

"Zaručit vám můžu jediné: po zápase budeme všichni pořádně utahaní. Ale na to jsme zvyklí," říká 32letý Vannucci, který je s 53 odehranými zápasy rekordmanem ve výběru malého státečku uvnitř Itálie. Civilním povoláním je učitelem tělocviku a k tomu provozuje fitcentrum.

Máte v českém týmu oblíbence?
Stylem hry jednoznačně Rosického. Škoda, že už rok a půl nehraje.

Ve středu se možná na trávníku aspoň na chvíli objeví.
To by bylo moc dobře. No a samozřejmě mám jako fanoušek Milána rád Jankulovského. Ale máte tým plný velice známých hráčů. Těším se.

Jste i vy slavní v San Marinu?
(rozesměje se) Sláva je příliš silné slovo. San Marino je velice malé, všichni o sobě navzájem víme. Je docela snadné být u nás známým člověkem.

Myslíte si, že jednou všichni vaši reprezentanti budou profesionály?
No věříme v to. Posledních deset let byl jediným profíkem náš kapitán a nejlepší hráč Andy Selva. Ale v tomto roce už jsou profesionální hráči čtyři: Simoncini, Beretti, Vitaioli, Selva. Navíc se teď u nás snažíme vylepšit práci s mládeží, budují se nová hřiště.

To je ale projekt, jehož výsledky budou poznat až v budoucnosti. Třeba se jednou budeme moct líp měřit se soupeři. Ale je to těžké, musíme vycházet z toho, že SanMarino má jen třicet tisíc obyvatel.

Jak se vlastně cítíte před zápasy, kdy se dá očekávat spousta branek?
Bereme zápas se vší vážností, ale fotbal máme především jako svého koníčka, na rozdíl od českých hráčů. Uděláme všechno pro to, abychom na trávníku předvedli

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze