Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sláva, nebo zmar. Co ukáže Sparta?

4 2003
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Chceme vás porazit! Chceme vás zabít! Divoký vzkaz od místních fanoušků vítal fotbalisty Sparty v Istanbulu, dvanáctimilionovém městě Turků, kde v úterý podstoupí čtvrté dobrodružství v nynější Lize mistrů. Od 20.45 tam hrají s Besiktasem.

Jaký výkon lze od nich čekat? Obětavý jako při vítězství 2:1 nad tureckým soupeřem v Praze? Či ochablý jako v sobotu při prohře 0:1 v lize ve Zlíně? Sparta je v tomto směru nyní nevyzpytatelná.

"Zda vidím rozdíl v naší hře v Lize mistrů a v tuzemské lize? To se mě jako ptáte, jestli mám oči?" výmluvně říká i šéf klubu Vlastimil Košťál. Přesto nebyl podle něj po Zlínu ještě důvod na rychlou akci směrem ke kabině. Týmu věří.

Zápas v Istanbulu je zkouškou pro naděje Sparty na osmifinále Ligy šampionů: výhra je zvedne, remíza udrží a prohra povážlivě rozkývá.

Po překvapivé porážce v domácí lize se navíc zdá, že utkání se pro ni nehraje v ideální dobu.

"Ne, ne, nechci, aby hráči na Zlín zapomněli," burcuje trenér Jiří Kotrba. "Chci, aby jim pomohl v tom, že pro úspěch nestačí hrát fotbal jen poločas jako v sobotu."

Jak se tým vzpamatovává z překvapivé porážky? Ta otázka Kotrbu včera pronásledovala tak vytrvale, až si v jednu chvíli povzdychl: "Už na ni odpovídám postošestapadesáté..."

Aby o porážce nemusel vypravovat i po dnešní noci, k tomu může trenérovi pomoci i nablýskané divadlo Ligy mistrů. "Na každé utkání se koncentrujeme, ale je možné, že Liga mistrů nás podvědomě přece jen víc motivuje, takže podáváme lepší výkony," připustil záložník Libor Sionko.

"Nic jiného nám nezbývá než od sebe zápasy ve Zlíně a v Istanbulu oddělit. Snad je i dobře, že jdou tak rychle po sobě," prohlásil zkušený Jiří Němec ještě v Praze, než nastoupil do letadla.

Za dvě hodiny už on a ostatní vystoupili do pětadvacetistupňového tepla v Istanbulu, do věčného troubení vozů v zácpách a také do místa, kde neuvidíte člověka přes den jíst ani pít. Je totiž ramadán, postní svátek muslimů.

Půst drží i někteří fotbalisté Besiktase, přesto vyhrožují, že na Spartu budou
mít sil dost. Zápas se navíc hraje až po setmění, kdy už žádné omezení neplatí.

Pravděpodobná sestava Sparty: Blažek - Pergl, Johana, Hübschman, Labant - Poborský, Zelenka, Němec, Kováč, Sionko - Kincl.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze