Slabá návštěva viděla slabý fotbal

26 2003
Č. Budějovice - Na semifinalistu domácího poháru se přišla podívat nejnižští budějovická návštěva této sezony. Diváci sledovali nehezký fotbal plný nepřesností, který navíc nepřinesl ani jednu branku. Jihočeši v utkání 25. ligového kola hráli s Blšany nerozhodně 0:0, soupeř dohrával o deseti, v 90. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Pleško.

"Předvedený výkon byl také daní za naše vítězství v poháru. Soupeř se na utkání lépe připravil, měl na to také více času. Anglický týden nebyl pro nás vůbec jednoduchý a bod s Blšany má svou cenu," mínil Tobiáš.

Domácí sice začali ofenzivně, dlouhé minuty se hrálo na polovině Blšan. Do pokutového území se však nedostali a gólman Chvalovský byl bez práce. Starosti mu nadělal jen Latka.

Hosté jakoby vůbec nechtěli hrát a v úvodu na ofenzivní aktivitu rezignovali. Pak si ale vypracovali dvě velké příležitosti.

Po třiceti minutách Šelichovu šanci skvěle zmařil brankář Kolář a vzápětí na poslední chvíli zastavil Josefa Němce Horejš. To bylo ale ze strany Blšan vše.

Po přestávce si Budějovičtí opět vytvořili převahu, ale její efekt stále scházel. Do 70. minuty na obou stranách hrozilo nebezpečí pouze ze standardních situací.

Vozábalův trestný kop ale zcela volný Horejš dobře netrefil a na druhé straně Čížek těsně minul spojnici budějovické branky. Nepohledný fotbal už žádné šance nepřinesl a skončil nerozhodně.

"Budějovice jsme prakticky do větších příležitostí nepustili a před koncem poločasu jsme měli záblesky i dopředu. Přijeli jsme pro bod, který si odvážíme, jsem spokojen," konstatoval Bittengel.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - BLŠANY 0:0 (0:0) zápas skončil - podrobnosti
Sestavy: P. Kolář - M. Konečný - D. Horejš, M. Penner - S. Rožboud, M. Vozábal, J. Chlebek, M. Latka, R. Jůn (60. D. Lafata) - I. Svoboda, A. Matoušek (76. M. Leština)
Sestavy: A. Chvalovský - K. Tichota - M. Horáček, L. Pleško - R. Šelicha, J. Vorel, R. Čížek, J. Sýkora, J. Bureš - R. Hogen, Jos. Němec
Náhradníci: M. Seman, K. Doležal, V. Pončák, P. Jirousek, P. Bouchal
Náhradníci: T. Obermajer, M. Pazdera, L. Michal, M. Trapp, K. Krejčík
Žluté karty: 33. M. Vozábal
Žluté karty: 50. L. Pleško, 53. R. Čížek, 84. M. Horáček, 90. A. Chvalovský