Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skvělý Grygera si na chválu nepotrpěl

Rosický, Nedvěd, Grygera - Tři premianti: Rosický, Nedvěd i Grygera dostali za výkon v utkání proti USA čisté jedničky. | foto: MF DNES

13 2006
Gelsenkirchen - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zdeněk Grygera se obrátil čelem k fanouškům, roztáhl ruce a křičel radostí. Pravý obránce fotbalové reprezentace zařídil snový vstup Česka do mistrovství světa. V úvodním zápase proti Spojeným státům už v páté minutě přesně nacentroval Kollerovi na gól.

Česko v úvodním zápase na šampionátu vyhrálo 3:0. Je jisté, že k jasnému vítězství pomohl gól z úvodu zápasu

Byla to blesková akce, rychlý úder, který přišel od obránců.

Nejdřív Rozehnal rychle rozehrál na Grygeru, který zůstal po předchozí nepovedené útočné akci zapomenutý na pravém křídle.

Dostal přesný pas, zasprintoval a míč posadil Kollerovi přesně na hlavu. Centr přeletěl oba černé stopery Onyewu i Popeho.

"Trochu pozdě jsem se vracel po naší standardce, ale hned jsme získali míč. Zůstal přede mnou volný prostor, tak jsem si křikl, aby mi to dali," líčil Grygera.

"Viděl jsem, že tam nabíhá Honza Koller, ale taky dva obránci, proto jsem musel dát střílený centr, dostatečně prudký, aby to na něj prošlo."

Jeden stoper na míč nedosáhl a druhý ho minul. Až Koller ho trefil přesně. "Gól pomohl mně i celému mužstvu."

Grygera byl v prvním poločase nejlepším mužem na hřišti. Na pravé straně naběhal kilometry. Nebezpečně útočil a spolehlivě bránil. Hrál vynikající zápas.

Ve vyčerpávajícím horku nezničitelný, neúnavný.

"Už před zápasem jsem se cítil dobře. Sice bylo velké horko, ale dával jsem si pozor na pitný režim."

Mužem utkání se však nestal. Cenu, kterou uděluje FIFA, získal Tomáš Rosický, střelec dalších dvou gólů. "Tomášovi to moc přeju, zasloužil si to on. Kromě gólů byl výborný i v poli."

I Grygera by si cenu zasloužil. "S výkonem jsem spokojený, vyhráli jsme, co bych chtěl víc?"

Třeba gól, jako před třemi lety v přípravě ve Francii. "Mně stačí, že máme tři body."Najdete na iDNES.czmobilní verze