Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gól, jásal skotský fanoušek v hledišti s Uruguayci nad porážkou Anglie

Angličtí fanoušci během zápasu na mistrovství světa proti Uruguayi. | foto: Tony Gentile Reuters

20 2014
Už tak velkou bolest anglických fanoušků ještě prohloubil. Po porážce fotbalistů na mistrovství světa s Uruguayí (1:2) některé z nich pobouřil skotský příznivec, který v hledišti stadionu v Sao Paulu slavil s Jihoameričany.

"Viděli jste to?" zaplavily sociální sítě pohoršené vzkazy anglických fanoušků. "V příští kvalifikaci budu fandit proti Skotsku," psali.

Na tribuně stadionu v Sao Paulu v zástupu uruguayských fanoušků slavil Suárezovy góly chlapík v čepici z typické vlněné kostkované látky zvané tartan, pod níž měl červené vlasy a mával Vlajkou s modrým podkladem a bílým úhlopříčným křížem. Prostě typický Skot.

20.června 2014 v 07:23, příspěvek archivován: 20.června 2014 v 15:35

#WorldCup: Scotland fan spotted supporting Uruguay at England's 2-1 defeat http://t.co/CTxbnWld9m (Pic: Ian MacNicol) pic.twitter.com/cJsgRJ2PWk

Byla to snad provokace? Server telegraph.co.uk skotského příznivce identifikoval jako Marka McConvilla. Rodáka ze skotského Glasgow, který žije v anglickém Northamptonu, kde pracuje pro Mclaren Petronas.

Deník připomíná, že byl spatřen, jak se raduje z předchozí anglické porážky s Itálii v Manausu. Do Brazílie cestoval s použitou fotbalovou výstrojí, kterou rozdal tamním dětem. Charitativní gesto prý udělal už na minulém šampionátu v Jižní Africe.

Bůh ochraňuj krále. Uruguayští fanoušci vyvěsili transparent, který byl parodií...

Některé Angličany však naštval. Jiný z uživatelů to naopak ocenil. "Anglii za historická příkoří nenávidí natolik, že cestuje do Brazílie, aby oslavil její porážku. To je přece úžasné."

"Asi Skotové hledají inspiraci, s kým by se za rok mohli spojit," připomněl další z příznivců skotské referendum za nezávislost.

Skotsko a Anglie patří do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Například na olympiádu vysílají společnou reprezentaci, při fotbale či ragby však každá ze zemí království hraje za sebe.

Nesrovnatelně větší pozdvižení se skotským praporem, kterému se říká Saltire, však vzbudil první skotský ministr Alex Salmonds. Loni při triumfu skotského tenisty Andy Murrayho ve Wimbledonu vytáhl vlajku v čestné lóži, přitom stál vedle britského premiéra Davida Camerona. "Nelíbilo se mi to," reagoval Murray později.

Autor:






Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze