Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skalní fanoušci Sparty nepřišli, Letná při pohárovém souboji nebouřila

Fanoušci Sparty na utkání s APOEL Nikósie do kotle nedorazili. | foto: iDNES.cz

1 2015
Prázdné sektory nahoře za bránou, komorní atmosféra na stadionu. Skalní fanoušci sparťanských fotbalistů na pohárový souboj s APOEL Nikósií (2:0) nedorazili. Důvodem je politika evropských klubů na podporu uprchlíků z Asie a z Afriky.

„Zápas si určitě zasloužil lepší atmosféru. Ale s tím, že část diváků nepřišla, nic nenadělám,“ říkal trenér Zdeněk Ščasný.

Na Spartu s APOEL Nikósie přišlo přesně 9130 diváků, nepřišli však fanoušci, kteří se na Letné nejvíc starají o hlasitou podporu mužstva. Jde přibližně o tisíc diváků.

On-line reportáž

Sparta - APOEL

Nesouhlasí s postupem evropských klubů. Ty se před časem dohodly, že z úvodního domácího utkání v základní fázi evropských pohárů odvedou z každé vstupenky jedno euro do fondu na pomoc uprchlíků. Sparta poprvé doma hrála právě ve čtvrtek proti kyperskému týmu.

Za ním do Prahy přicestovalo přibližně pět stovek fanoušků, kteří byli hodně slyšet.

„Před zápasem jsme se dozvěděli, že se něco chystá a sami jsme čekali, jak to bude vypadat. Ti, kteří přišli, fandili. Myslím si, že jsme jim výkonem pomohli, že jsme lidi zase potěšili a zvedli náladu fanouškům i sobě,“ poznamenal záložník Marek Matějovský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze