Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skácel hlásí: Budu na mistrovství připravený

Haearts mají Skotský pohár, uprostřed Skácel - Steven Pressley (vlevo), kapitán Hearts, slaví společně s Rudolfem Skácelem a trenérem Valdasem Ivanauskasem triumf ve Skotském poháru. | foto: Reuters

15 2006
Doma mu začíná tenisová sezona, navíc se v příštích dnech chystá za přáteli do Marseille. "Ale kdyby se ozvalo národní mužstvo, jasně dostane přednost," říká fotbalový záložník Rudolf Skácel. Právě on je s Liborem Sionkem jedním ze dvou Brücknerových mužů, kteří mohou být dodatečně povoláni do kádru pro mistrovství světa.

"Abych řekl pravdu, moc jsem s nominací nepočítal," hlásil Skácel v pondělí odpoledne ještě z Ediburghu, kde v sobotu s týmem Heart of Midlothian vyhrál Skotský pohár. "Mám jen tři reprezentační starty a když jsem naposled dostal šanci loni v září v kvalifikaci proti Arménii, moc mi to nevyšlo."

Přesto má prý Skácel čisté svědomí, že pro eventuální nominaci na šampionát udělal všechno.

"Po té Arménii mi bylo jasné, že musím udělat všechno, abych měl fantastickou sezónu. To se mi snad povedlo. Na druhou stranu musím taky uznat, že trenér Brückner má k dispozici víc kvalitních hráčů. A rozhodl se zkrátka pro ně. Ale kdyby mě národní mužstvo potřebovalo, jsem připravený."

O posledním víkendu si Skácel užil slávy jako snad nikdy předtím.

"V sobotu jsme vyhráli Skotský pohár a fanoušci to s námi oslavovali přímo na stadionu. Ale byl jsem překvapený, že dalších dvacet třicet tisíc fandů na nás čekalo ještě před stadionem," líčí Skácel sobotní atmosféru v Edinburghu.

"A ještě víc jsme si to užili v neděli. Dopoledne bylo slavnostní přijetí na místní radnici u starostky a potom nás čekala cesta v otevřeném autobusu ulicemi Edinburghu. Takové davy jsem jsem teda nečekal, dnešní noviny píší, že v centru města se kvůli nám shromáždilo kolem čtvrt milionu lidí," pokračoval Skácel.

Pro českého fotbalistu to zároveň bylo loučení, protože má z Hearts namířeno pryč. Skotský klub na Skácela uplatnil opci a získal ho z Marseille na přestup. Nyní ho prodává dál.

"Jsem rád, že s Marseille se to vyřešilo, měl jsem ve smlouvě klauzuli, za kolik mě uvolní na přestup," říká Skácel, který z francouzského klubu od loňského léta v Hearts jen hostoval. "Ale už déle se ví, že z Hearts odcházím, takže všechny ty víkendové oslavy pro mě vlastně byly loučením."

Kam má Skácel namířeno, to zatím prozrazovat nechce. "Ještě není nic hotové, můžu k tomu jen říct, že chci zůstat na ostrovech."

Na otázku, zda by se od příštího soutěžního ročníku mohl objevit v anglické Premier League, reagoval Skácel stručně: "Proč ne."

Ze všeho nejdřív si teď chce zahrát oblíbený tenis.

"Už se těším na antuku, protože v Edinburghu jsme s Michalem Pospíšilem chodili jen do haly," říká. "V úterý ráno letím do Prahy a asi tak deset dní budu pendlovat mezi ní a Hradcem Králové, kde mám rodiče. A na tyhle dny už mám sjednané tenisové mače. Pak chci taky zaletět za kamarádama do Marseille. Ale kdyby mi měl tyhle plány překazit nároďák, vůbec bych se nezlobil."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze