Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sivok počítá s rolí prvního náhradníka

1 2006
Praha - Lahodný moučník dostal dnes k obědu fotbalový záložník Tomáš Sivok. Z telefonátu, který jej vytrhl od jídla, se dozvěděl, že byl dodatečně povolán do přípravy národního týmu pro mistrovství světa. "Ani v koutku duše jsem v něco takového nedoufal," říkal nadšený fotbalista, který dosud za reprezentaci odehrál jen dva zápasy.

Kapitánovi Sparty zavolal trenér Jaroslav Šilhavý, který působí současně na Letné i u národního týmu. "Řekl mi, že se mnou chce mluvit pan Brückner," popisuje Sivok.

Tak se dozvěděl o Šmicrově rozhodnutí vzdát boj se zraněním a o posunech v reprezentačním kádru. "Bylo mi řečeno, že za Vláďu bude nominován Libor Sionko a mně připadne jeho role prvního náhradníka."

I takovou roli Sivok rád vzal. "Pro mě je obrovským úspěchem už to, že můžu být čtyřiadvacátým hráčem. Jsem šťastný, že můžu být v tomto týmu a okusit atmosféru mistrovství světa."

Dvaadvacetiletý fotbalista bude v plné přípravě až do předvečera prvního zápasu; ještě 24 hodin před výkopem je možné měnit soupisku.

Když se nikdo další nezraní, tak Sivokovo poslání skončí. "Ale chtěl bych zůstat a mám přislíbeno, že to půjde. Jsem rád, že mohu být součástí tohoto týmu, i kdybych měl být jen článek, který se stará o dobrou náladu," tvrdí Sivok.

Má spočítáno, že by mohl v Německu fandit reprezentantům až do zápasu s Ghanou. "Pak už nám ve Spartě začíná letní příprava."

U Nedvěda byl na návštěvě

Z prvního tréninku s reprezentanty měl trochu obavy. "Asi mi bude míč trochu odskakovat. Naposledy jsem si kopl v penaltovém rozstřelu ve finále českého poháru," připomněl. Další tři týdny si užíval volna. "Sledoval jsem, jak kluci dostávali v Seefeldu do těla. To budu muset teď rychle dohnat," plánuje.

Tomáš Sivok býval kapitánem juniorských výběrů, pásku nosil na MS hráčů do 20 let i v kvalifikaci jedenadvacítek. V seniorské kategorii je však nováček. Nastoupil zatím jen dvakrát jako střídající hráč loni v září v kvalifikačních soubojích v Rumunsku a doma s Arménií.

"Znám se snad se všemi reprezentanty," rychle projíždí kádr Brücknerova týmu. "Kováč, Baroš, to je vyloženě moje krevní skupina," poznamená.

Na hřišti se nikdy nepotkal s Pavlem Nedvědem, ale i s vůdcem týmu se už stačil spřátelit. "V zimě jsem u něj byl v Itálii na návštěvě."

Znovu do Itálie měl namířeno i letos, ale kvůli pozvánce do reprezentace plány rychle změnil. "Měl jsem letět s přítelkyní do Říma, ale rád se toho vzdám," říká. A partnerka? "Ta je šťastná za mě. Přeje mi to. Ví, že se mi splnil velký sen."Najdete na iDNES.czmobilní verze