Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Situace v Iráku ohrožuje šampionát mladíků

5 2003
Dubaj - Jen válka v Iráku by nejspíš ohrozila konání světového šampionátu fotbalistů do dvaceti let ve Spojených arabských emirátech. Pořadatelé, kteří do stadionů a infrastruktury investovali miliony, hlásí, že je všechno v pořádku a turnaj se může na přelomu března a dubna uskutečnit. Nicméně FIFA je ve střehu. O situaci chtějí jednat členové výkonného výboru FIFA v Curychu. "Pokud nezačne válka, je jasné, že se turnaj uskuteční. Jestli vypukne, sejde se krizový výbor FIFA a rozhodne, co dál," prohlásil zástupce organizačního výboru

Pokud bude turnaj odložen, měl by se odhrát ještě letos na stejném místě. Přesunutí šampionátu na příští rok by nadělalo celkům starosti, protože, kvůli věkovému limitu, by někteří z hráčů už nemohli nastoupit.
 
Spojené arabské emiráty navíc vynaložily miliony na infrastrukturu a opravu stadionů. Bezpečnost účastníků prý nemůže být lepší.

Některé země přesto zvažují, zda na šampionát svůj tým vůbec vyšlou. Američané a Kanaďané situaci pečlivě sledují, ale prohlásili, že se zařídí podle FIFA. Právě Kanada je jedním ze soupeřů českého týmu, dalšími jsou Brazilci a Australané. 

Pozorovatelé očekávají, že válka v Iráku začne do dvou týdnů.

Autoři: ,


Témata: Curych, FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze