Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sionko místo tréninků hlídá roční Klárku

Libor Sionko slaví gól - RADOST PO PRVNÍM GÓLU. Fotbalový reprezentant Libor Sionko oslavuje první trefu v kvalifikačním utkání proti Slovensku. | foto: Michal RůžičkaMF DNES

3 2006
Praha - Přestože na pražský sraz národního mužstva podle Brücknerova "povolávacího rozkazu" řádně dorazil, na pondělní odpolední trénink fotbalový ofenzivní záložník už s ostatními nejel. U autobusu si se spoluhráči jen potřásl rukou a rozloučil se. Strůjce nedávného kvalifikačního vítězství nad slovenským týmem Libora Sionka vyřadilo svalové zranění.

"V nedělním zápase s Aberdeenem mě při sprintu strašně píchlo vzadu na levém stehnu a musel jsem jít ven," říká Sionko, který od léta nastupuje ve skotské lize za Glasgow Rangers. "Hned jsem začal tušit, že to špatně dopadne."

Právě proto v pondělí na srazu říkal, že v nejlepším rozpoložení do hotelu Praha rozhodně nepřijel.

"Nechci si dávat žádný termín, to se většinou uspěchá a nedopadne to dobře. Nechám to na doktorech a na vlastním pocitu. Ten mi ale zatím říká, že to nepůjde," přemítal Sionko v pondělí krátce po poledni.

Potom už za doprovodu doktora Jiřího Fouska odjel na zevrubnou prohlídku do Střešovické nemocnice.

"A sonografické vyšetření ukázalo, že mé tušení bylo správné. Zadní stehenní sval sice natržený není, je jenom natažený, ale přesto musím mít dva až tři týdny klid," říká smutně fotbalista, který dal 6. září v Bratislavě dva gólu Slovákům a na třetí přihrál Kollerovi. "Moc jsem se na další kvalifikační zápasy těšil, ale nedá se nic dělat. Chodit sice můžu, ale jak udělám rychlejší krok, cítím to."

Hráči Rangers mají do středy volno, dnes po poledni bude Sionko volat do skotského klubu, zda vzhledem ke svému zranění nebude moci přiletět později.

"Trénovat stejně nemůžu, tak bych si tady v Praze aspoň chtěl užít rodiny. Zrovna teď hlídám roční Klárku," pokračoval Sionko. "Letenky do Glasgowa jsem manželce i dceři rezervoval až na konec příštího týdne, protože jsem myslel, že budu na San Marino i Irsko v pořádku. A ty letenky se musí objednávat s velkým předstihem."

Pokud zůstane v Praze, bude v sobotu spoluhráčům z národního mužstva držet palce u televize. "Ale jestli už budu v Glasgowě, tak tam zápas se San Marinem neuvidím. Zase bych tam ale snad mohl chytit náš zápas v Irsku."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze