Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nekonečný klus, pejsek, výsměch experta. Twitter žije Zazovou penaltou

A SAKRA... Simone Zaza, italský útočník, právě po bizarním rozběhu přestřelil německou branku. I kvůli tomu jeho tým z turnaje vypadl. | foto: AP

4 2016
Kdyby takovým způsobem neproměnil penaltu před dvaceti lety, asi by jeho selhání také lidem zůstalo v paměti. Ale Simone Zaza, útočník italské fotbalové reprezentace, má tu smůlu, že ve čtvrtfinále proti Německu zklamal nyní - v době, kdy na každou podobnou situaci okamžitě reagují tisíce lidí na sociálních sítích.

„Neproměnil jsem nejdůležitější pokutový kop v kariéře a bude to se mnou po zbytek života,“ uvědomuje si pětadvacetiletý útočník Juventusu. „Omlouvám se, že jsem Italy zklamal. Bude to těžké, ale musím to překonat. Chci, aby fanoušci věděli, že jsme na hřišti nechali všechno.“

Zaza přišel na hřiště až na konci prodloužení, během zbývajících vteřin se už ani nedostal k balonu. Před penaltovým pokusem pak zvolil hodně bizarní rozběh: rychle přešlapoval, čím víc se blížil k míči, tím víc „drobil“. Nebyla to úspěšná taktika: víc než brankáře Neuera rozhodil sám sebe a vysoko přestřelil branku.

To, co následovalo, se dalo očekávat. Zaza se stal terčem mnoha vtípků na sociálních sítích - lidé jeho pohyb připodobňovali k nejrůznějším zvířatům, podivným tanečním kreacím nebo běhu na toaletu.

Další vtipálci zase nakreslili mapu Zazova pohybu během zápasu - vedla ze střídačky do středového kruhu, pak k penaltovému puntíku a pryč ze hřiště.

Jiným se jeho prapodivný běh zdál nekonečný...

... A bývalý německý reprezentant a nyní televizní expert Steffen Freund začal italského nešťastníka napodobovat rovnou ve studiu.

Němci nakonec vyhráli až v deváté sérii penaltového rozstřelu, když v normální hrací době a po prodloužení skončil zápas 1:1.

„Vždycky jsem kopal penalty takhle a byl jsem přesvědčen, že dám gól. Poslal jsem Manuela Neuera na opačnou stranu, ale bohužel míč letěl příliš vysoko,“ litoval Zaza v rozhovoru pro italskou televizi Mediaset.

Teď by pro něj asi bylo nejlepší, aby na pár dní přestal sledovat internet. Jinak osudovou chybu z hlavy jen tak nedostane.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze