Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sevilla liberecké fotbalisty nabudila

3 2006
Sevilla liberecké fotbalisty nabudila - Fotbalisté Liberce jsou těžkým losem skupiny Poháru UEFA nadšeni. Nejvíc je těší, že budou moci změřit síly s obhájcem trofeje španělským týmem FC Sevilla. "Zápas se Sevillou bude tou pravou konfrontací, při které se ukáže, jestli patříme do pohárové Evropy," říká například kapitán libereckého mužstva Tomáš Zápotočný.

Jen ho mrzí, že právě Sevilla se představí na libereckém stadionu. "S tímhle soupeřem nemáme co ztratit a myslím, že na jeho hřišti by se nám hrálo líp," vysvětlil Zápotočný. "Ale samozřejmě, že na takový svátek na našem stadionu se všichni moc těšíme."

Se čtveřicí soupeřů FC Sevilla, Sporting Braga, Grasshoppers Curych a AZ Alakmaar zavládla na severu Čech spokojenost; trenér, vedení i hráči věří, že mohou do jarních bojů postoupit.

"Určitě jsme spokojeni. Nechtěli jsme letět do Bukurešti a do Izraele, to se nám splnilo. Myslím si, že soupeři jsou k poražení. Sevilla je jasným favoritem, o dvě další postupová místa bychom si to měli rozdat se zbylým triem soupeřů," řekl bezprostředně po nyonském losu liberecký sportovní ředitel Ladislav Maier.

Podobně vidí situaci i trenér Vítězslav Lavička. "Dá se říci, že jsme spokojeni. Los jsme nemohli ovlivnit, soupeře respektujeme, protože každý z nich je kvalitní. Bude to další cenná mezinárodní zkušenost a jsem rád, že naši fanoušci uvidí atraktivní zápasy. Uvidí obhájce trofeje a pro nás je
to velká výzva," prohlásil Lavička.

"Byli bychom špatným týmem, pokud bychom byli uspokojeni z postupu do skupiny. Cítíme respekt, ale máme v úmyslu poprat se o postup. Jsem rád, že to tak vnímají i hráči. Sevilla je favorit, ale jen papírový, rozhodnou až samotné zápasy. Kvalita u všech týmů je však nesporná," dodal Lavička.

"O mužstvu Bragy nevím skoro nic, ale aspoň se tam na podzim ještě trochu ohřejeme," dodal ještě Zápotočný s mírnou nadsázkou.

Maximálně spokojený byl záložník Jiří Bílek. "Osobně jsem si strašně přál některý z anglických týmů. Líbí se mi ale i španělský fotbal a právě Sevilla asi bude největším favoritem skupiny. Hrát se dá ale s každým. My si věříme, umíme hrát venku i doma, takže je mi jedno, kde proti komu nastoupíme," řekl Bílek.

I Zbyněk Pospěch se chtěl podívat do Anglie. "Tam je atmosféra super. Alkmaar a Sevilla jsou dobré týmy, ostatní si myslím, že tak silní nejsou. Naše postupové šance jsou dobré a když budeme hrát jako proti Bělehradu, tak si myslím, že dokonce velké," odhadl Pospěch.

Reprezentační nováček brankář Marek Čech si při postupu tří týmů myslí, že Liberec má určitě šanci uspět. "V tipovačce jsem uhodl Sevillu, což bude opravdu atraktivní protivník," řekl Čech.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze