Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Setkání šampionů po třiceti letech

30 2006
Praha - Fotbaloví mistři Evropy z roku 1976 se po třiceti letech sejdou v Praze na autogramiádě. Toto setkání s fanoušky proběhne v sobotu 3. června od 14.15 před prodejnou firmy Umbro v nákupním centru Nový Smíchov u Anděla. Sběratelé autogramů si přijdou na své také týž den večer, kdy budou mistři Evropy slavnostně představeni na stadionu Sparty na Letné.

Právě tam jsou totiž pozváni, aby mimo jiné zhlédli poslední přípravu současného národního mužstva před cestou na světový šampionát. Brücknerův tým v generálce na mistrovství nastoupí proti reprezentaci Trinidadu a Tobaga.

Setkání bývalých reprezentantů připravila Nadace fotbalových internacionálů.

"Od slavného vítězství tehdy československých fotbalistů ve finále mistrovství Evropy v Bělehradě nad Německem uplynulo už třicet let. A takové jubileum se sluší připomenout," řekl výkonný ředitel nadace Otakar Dolejš.

Československo tehdy zvítězilo nad německým týmem 5:3 na penalty, když zápas v normální hrací době i po prodloužení skončil 2:2. Fotbalovou nesmrtelnost si tehdy při penaltovém rozstřelu zajistil Antonín Panenka, který při rozhodujícím pokusu Maiera překonal nezapomenutelným "dloubákem" doprostřed branky.

Účast na sobotní pražské autogramiádě už potvrdili Viktor, Panenka, Dobiaš, Nehoda, Veselý, Štambacher, Dušan Herda, Bičovský a Michalík. Ze Slovenska mají přicestovat Móder, Jurkemik, Jozef Čapkovič, Švehlík, Vencel a ze Švýcarska pravděpodobně také Ondruš.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze