Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři na Dánsko chtějí změny. Do sestavy volí Kalase, Baráka či Škodu

Milan Škoda by měl podle čtenářů iDNES.cz v zápase proti Dánsku nastoupit v základní sestavě. | foto: Reuters

15 2016
Před přátelským utkáním s Dánskem čtenáři iDNES.cz radí trenérovi fotbalové reprezentace Karlu Jarolímovi: Dejte šanci neokoukaným tvářím! Z jejich hlasování vyšel jako vítěz stoper Tomáš Kalas, v brance by rádi viděli Tomáše Koubka a v záloze debutanta Antonína Baráka.

Celá sestava by podle nich vypadala takto: Koubek - Gebre Selassie, Kalas, Suchý, Pudil - Kopic, Barák, Pavelka, Sýkora, Zmrhal - Škoda.

Češi nastoupí proti Dánsku v Mladé Boleslavi od 20:30 a čtenáři si přejí, aby trenér sestavu výrazně obměnil v porovnání s vítězným kvalifikačním utkáním proti Norsku.

Z ní by zůstal jen záložník Zmrhal, a to pouze v případě, že by Jarolím hrál na jediného útočníka. Kdyby vsadil na dva, nahradil by slávistického mladíka v sestavě Krmenčík, který stejně jako Zmrhal vstřelil Norům svůj premiérový reprezentační gól.

Sestava čtenářů pro přátelské utkání s Dánskem

Podívejte se, jak jste hlasovali

Obrana by se v očích čtenářů měla kompletně změnit. Kromě Kalase, který dostal nejvyšší počet hlasů, věří stoperovi Suchému, napravo by mohl dostat šanci Gebre Selassie, který pravidelně hraje bundesligu, ale v reprezentaci je většinou náhradníkem. A nalevo by hlasující dali přednost Pudilovi před Novákem.

On-line

Duel Česko vs. Dánsko sledujte v podrobné on-line reportáži.

Ze zálohy by po součtu hlasů vypadl tahoun Dočkal i další střední záložník Droppa, čtenáři jsou víc zvědaví na nováčka Baráka či Sýkoru. Do sestavy by se podle nich dostal i Pavelka, který však kvůli zdravotním potížím možná nebude schopný do utkání zasáhnout.

Na pravé straně, kterou proti Norům dostal na starost levák Krejčí, by tentokrát chtěli vidět plzeňského Kopice.

A útok? Tam nebylo příliš na výběr, v kádru zůstali jen dva hrotoví hráči: Krmenčík a Škoda. Víc hlasů posbíral zkušený slávistický útočník.

Nejméně hlasů tentokrát dostal brankář Tomáš Vaclík. Zřejmě ne proto, že by mu čtenáři nevěřili - zatím je v roli reprezentační jedničky spolehlivý. Hlasující by ale asi rádi viděli, jak se s reprezentačním zápasem popasují sparťan Koubek, který má zatím tři starty, a slávista Pavlenka, který na šanci dosud čekal.

Hlasovat se začalo od časného úterního rána, kdy se ještě nevědělo, že kouč Jarolím doplní před polednem nominaci o další dva nováčky: boleslavského Mareše a Součka ze Slavie. Proto oba ve výsledcích chybí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze