Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sestava na Rakousko se pomalu rýsuje

8 2003
Praha - Na středečním dopoledním tréninku fotbalové reprezentace už byly dvě nové tváře. Dodatečně povolaný slávistický obránce Adam Petrouš a sparťanský záložník Karel Poborský. Letenský fotbalista sice v sobotu proti Rakousku nemůže nastoupit kvůli žlutým kartám, ale projevil zájem být s mužstvem, s nímž poletí i do Vídně. Trénink zatím sledoval pouze z lavičky, ale v dalších fázích přípravy se ke spoluhráčům na trávníku přidá.

Původně měl mít trenér Karel Brückner největší potíže se složením ofenzivy, jenže zdravotní stav Johany a Jiránka mu přidělal problémy v zadních řadách. Pokud tito dva hráči skutečně nebudou moci v sobotu nastoupit, zřejmě se ve Vídni objeví jedenáctka, která se rýsovala při tréninku.

V ní před gólmanem Čechem hráli zprava Holeňák, Petrouš, Bolf a Jankulovski, do
středové řady se postavili Štajner, Nedvěd, Galásek a Skácel, na hrotu se sehrávali Lokvenc a Heinz.

Trénink byl na rozdíl od toho úterního hodně živý. Hráčům očividně pomohlo úterní půldenní volno a příprava podle toho vypadala. Dobrou náladu fotbalistům nevzaly ani dešťové přeháňky a ostrý strahovský vítr.
 
V poledne se už mezi svými kamarády belhal s pomocí berlí Milan Baroš, který v rámci soustředění absolvuje rehabilitaci zlomené nohy, a ve čtvrtek by měl dorazit i Zdeněk Grygera. Až pak bude výprava definitivně kompletní, protože Vladimíra Šmicera asi
lékaři do Vídně nepustí.

A Tomáš Rosický se dozví zřejmě až v pátek, zda ho vedení dortmundského klubu uvoní a bude moci do Vídně také.

Na čtvrtek mají reprezentanti připraven pouze jediný odpolední trénink, v pátek před polednem výprava cestuje letecky do Vídně.

Pravděpodobná sestava na Rakousko: Čech - Holeňák, Bolf, Petrouš, Jankulovski - Štajner, Galásek, Nedvěd, Skácel - Lokvenc, Heinz.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze