Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Plzeň 2011 vs. Plzeň 2013. O Ligu mistrů hrají ti, kteří ji vybojovali

Obvyklá základní sestava Plzně z podzimu 2011: dole zleva: Pilař, Petržela, Kolář, Bakoš a Bystroň. Nahoře: Limberský, Čech, Rajtoral, Čišovský, Jiráček a Horváth. | foto: Dan MaternaMF DNES

15 2013
Až fotbalová Plzeň od úterý začne bojovat o Ligu mistrů, pro většinu hráčů základní sestavy to nebude žádná novinka. V základní jedenáctce úvodního duelu 2. předkola proti Željezničaru Sarajevo bude nejspíš devět hráčů, kteří v nejprestižnější klubové soutěži prožili báječný podzim 2011.

Devět jmen je stejných, jen dva nováčci. Pouze první brankář Matúš Kozáčik a stoper Václav Procházka nebyli u toho, když Plzeň před dvěma lety uhranula českou fotbalovou veřejnost. Přes tři předkola se probila do Ligy mistrů a tam svedla skvělé souboje s Borisovem, AC Milán a Barcelonou.

Plzeň tenkrát a nyní

Sestava z Ligy mistrů - podzim 2011
M. Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth, Jiráček, Kolář, Pilař - Bakoš.
Náhradníci: Pavlík, Hora, Darida, Řezník, Ďuriš, Fillo, Ševinský.

Pravděpodobná současná sestava
Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Rajtoral, Darida, Horváth, Kolář, Petržela - Wágner (Bakoš).
Do kádru patří i Pavlík, Hora, Ďuriš.

Poznámka: tučně napsaní hráči byli v kádru v roce 2011 a patří i do toho současného.

Když trenér Pavel Vrba v Lize mistrů mohl vybírat z toho nejlepšího, co měl k dispozici, a neomezovala ho zranění či tresty, většinou stavěl stejných jedenáct hráčů.

V základní sestavě už tenkrát byli: Rajtoral, Čišovský, Limberský, Petržela, Horváth, Kolář a Bakoš. Tedy všichni ti, kteří s největší pravděpodobností nastoupí i proti Željezničaru.

Výjimkou může být útočník Bakoš, který v posledních dnech měl zdravotní problémy.

Mezi jedenácti vyvolenými by neměli chybět ani Řezník s Daridou, kteří už tenkrát patřili do kádru a jako náhradníci naskakovali do zápasů.

Z bývalé elitní sestavy chybí stoper Bystroň, který si odpykává trest za doping. Jiráček po povedeném podzimu přestoupil do Německa, kam ho o půl roku později následoval i Pilař. Brankář Marek Čech je zase od loňska ve Spartě. I záložník Petržela přestoupil, ale letos se z Německa do Plzně vrátil.

Tenkrát atmosféru Ligy mistrů, ať už z lavičky či z krátkých střídání, poznali i současní náhradníci brankář Pavlík a ofenzivní hráči Hora s Ďurišem.

Výčet jmen svědčí o tom, že se plzeňský kádr příliš nemění, což je jeden z důvodů, proč je Plzeň nejúspěšnějším českým klubem poslední doby.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze