Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři by postavili pět sparťanů, největší podporu má Kadeřábek

SPRINTERSKÝ SOUBOJ. Sparťanský obránce Pavel Kadeřábek (vlevo) uniká Janu Navrátilovi z Olomouce. | foto: ČTK

21 2014
Vaclík v bráně, Kadeřábek v obraně, Dočkal, Hušbauer a Krejčí v záloze. Pokud by sestavu fotbalové reprezentace pro dnešní přípravné utkání s Finskem určovali čtenáři, bylo by v ní pět sparťanů. Z hráčů Sparty v nominaci by se nedostalo jen na Váchu.

Čtenáři v anketě iDNES.cz volili původně z osmnácti nominovaných, ale po onemocnění Tomáše Rosického zbylo v kádru jen sedmnáct hráčů.

Rosický, který měl tradičně od čtenářů velkou podporu, tak uvolnil místo ve středu zálohy. Kdo tedy za něj? 

Pokud bychom brali celkový počet hlasů, tak by vedle Vladimíra Daridy a Josefa Hušbauera hrál Václav Procházka. Ten přitom v Plzni i v reprezentaci nastupuje na pozici stopera. V anketě však čtenáři ve středu obrany dali přednost Marku Suchému s Michalem Kadlecem, byť ten porazil Procházku jen velmi těsně.

Sestava podle celkého počtu hlasů by vypadala následovně:

Vaclík - Kadeřábek, Suchý, M. Kadlec, Limberský - Dočkal, Darida, Procházka, Hušbauer, Krejčí - Vydra

Pokud bychom se drželi postů, na kterých fotbalisté ve svých klubech i v reprezentaci nastupují, dostalo by se na Václava Kadlec. Ten by sice nezastoupil Rosického ve středu zálohy, ale mohl by hrát na pozici podhrotového útočníka.

Defenzivnější variantou by bylo zařazení Lukáše Váchy, který dostal ze záložníků jako pátý nejvíc hlasů. Víc než Tomáš Hořava a Ondřej Vaněk.

Po onemocnění Rosického má největší podporu od čtenářů nováček Kadeřábek, který je také jediným adeptem na post pravého obránce.

ANKETA: Jak jste hlasovali

Pořadí podle počtů hlasů

Přípravné utkání Finsko - Česko má výkop od 18.00, na fotbal.idnes.cz můžete sledovat on-line. Sestavu trenér Pavel Vrba zveřejní přibližně hodinu a půl před začátkem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze