Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sesadí někdo Rosického z trůnu?

17 2002
Praha - Anketa Fotbalista roku 2002 zná svého vítěze, ale veřejnost se výsledky dozví až v pondělí 10. února příštího roku. Právě tehdy proběhne v pražském Divadle ABC její slavnostní vyhlášení. Nakladatelství Olympia, které anketu pořádá, zatím zveřejnilo pouze pořadí od jedenáctého místa a nejlepších deset jen podle abecedy. Loňské prvenství obhajuje Tomáš Rosický z Borussie Dortmund, který mezi desítkou nejlepších figuruje.

Na rozdíl od novinářského Zlatého míče, jehož konečné výsledky jsou vyhlašovány po soutěžním ročníku (podzimní vítěz bude oznámen ve středu 18. prosince), přispívají do ankety Fotbalista roku svými hlasy prvoligoví hráči a reprezentanti-legionáři, trenéři a asistenti první ligy, druholigoví trenéři a trenéři deseti reprezentačních výběrů.

Součástí Fotbalisty roku, který je vyhlášen už po osmatřicáté, jsou už tradičně doprovodné ankety. Po osmnácté bude znám Trenér roku (hlasovali pouze trenéři), podeváté Talent roku (hlasovali pouze trenéři) a rovněž podeváté Osobnost ligy (hlasovali pouze hráči).

V těchto doprovodných anketách jsou známa pořadí pouze od šestého místa, pět nejlepších je uvedeno opět jen podle abecedy a vítězové budou vyhlášeni rovněž 10. února.

Nominace jednotlivých anket

Fotbalista roku: Baroš (Liverpool), Čech (Rennes), Galásek (Ajax Amsterdam), Koller (Dortmund), Nedvěd (Juventus), Poborský (Sparta), Rosický (Dortmund), Šmicer (Liverpool), Štajner (Liberec/Hannover), Ujfaluši (Hamburk).
Trenér roku: Beránek (Slavia, ČR 21 a ČR A), Brückner (ČR A), Csaplár (Liberec), Ščasný (Žižkov/OFI Kréta), Škorpil (Liberec).
Talent roku: Hübschman, Jun (oba Sparta), Koubský (Zlín), Pešír (Blšany), Svěrkoš (Ostrava).
Osobnost ligy: Dostálek, Kuka (oba Slavia), Jiří Němec (Blšany), Jiří Novotný, Poborský (oba Sparta).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze