Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Odstupte, slyšel Blatter od Coca-Coly i McDonaldu. Škodí prý fotbalu

Sepp Blatter | foto: Arnd WiegmanReuters

2 2015
Nejprve Coca-Cola s McDonald’s a posléze i Visa vyzvaly prezidenta fotbalové federace FIFA Seppa Blattera k okamžitému odstoupení. Firemní giganti tvrdí, že setrvávání Blattera ve funkci poškozuje obraz a pověst FIFA. Švýcarský funkcionář však výzvu odmítl.

Sponzoři svým téměř simultánně vydaným prohlášením reagovali na to, že švýcarské úřady minulý týden začaly vyšetřovat Blattera kvůli podezření z korupce. „Každým dnem, který uplyne, je čím dál více poskvrněna image a pověst FIFA,“ uvedla Coca-Cola.

Devětasedmdesátiletý Blatter byl sice v květnu znovuzvolen do čela FIFA, ale pod tlakem korupčního skandálu členů federace oznámil, že ve funkci skončí. Do únorových nových voleb nicméně hodlá FIFA řídit, což se některým sponzorům nelíbí.

„Máme pocit, že v zájmu hry samotné je, aby prezident FIFA okamžitě odstoupil. Jedině tak bude moci být nastartován reformní proces, který je životně nutný,“ uvedla společnost McDonald’s.

Blatter nicméně prostřednictvím svého právníka výzvu sponzorů odmítl. „Pan Blatter se vším respektem nesouhlasí s názory partnerů a pevně věří, že jeho odchod z funkce by nebyl v zájmu FIFA, ani by nepomohl reformnímu procesu, a proto nerezignuje,“ uvedl Blatterův právní zástupce.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze