Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf Blatter o korupci ve FIFA: Taková pochybení nemají ve fotbale místo

Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Joseph "Sepp" Blatter (vpravo) a Jeffrey Webb, šéf fotbalové federace Severní a Střední Ameriky a Karibské oblasti (CONCACAF). | foto: Jorge AdornoReuters

27 2015
Není zděšen, že policie pozatýkala jeho blízké spolupracovníky. Sepp Blatter, prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA, naopak vyšetřování amerických a švýcarských úřadů přivítal.

„Musí být jasno.Taková pochybení nemají ve fotbale místo. A ti, kdo se jich dopustili, musí skončit,“ napsal Blatter v prohlášení, které zveřejnily stránky FIFA.

Před pátečními volbami, které buď Blatterovu éru v čele světového fotbalu od roku 1998 prodlouží o další čtyři roky, nebo naopak ho svrhne jordánský princ Alí bin Husajn, vypukl obří skandál. Zástupci evropských asociací hrozí bojkotem kongresu.

Fotogalerie

V průběhu hektického dne FIFA prostřednictvím mluvčího oznámila, že kongres i volba předsedy se uskuteční podle plánu, protože s nynějším vyšetřováním přímo nesouvisí.

Švýcarští vyšetřovatelé ve středu ráno v Curychu na žádost americké strany zadrželi sedm funkcionářů FIFA kvůli údajnému dlouholetému soustavnému korupčnímu jednání. Obviněno je celkem 14 lidí. Jedenáct funkcionářů včetně místopředsedů Jeffreyho Webba a Eugenia Figuereda FIFA suspendovala ze všech fotbalových aktivit.

„Sankce etické komise jsou na podobné úrovni jako kroky, které FIFA už léta činila, aby zastavila lidi, kteří porušují etický kodex,“ uvedl Blatter. „FIFA bude s úřady dál spolupracovat a také uvnitř organizace usilovně konat, aby získala zpět důvěru a očistila fotbal od všech negativních jevů,“ prohlásil Blatter.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze